Pagrindinis > Muzikos gurmanų puota Marijampolės dramos teatre

Muzikos gurmanų puota Marijampolės dramos teatre

Afiša A2 Marijampolė (2016. 04. 07)

Š. m. balandžio 7 dieną 18 val.  Marijampolės dramos teatre vyks  nuotaikingas ir žavus  vokalinės muzikos koncertas, kurį kaip padėką už ilgametę meilę ir lojalumą savo talento gerbėjams dovanos  vokalo  muzikos virtuozas, operos legenda, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Maestro Virgilijus Noreika (tenoras)

Legendinio tenoro Kipro Petrausko mokinys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos operos grandas Virgilijus Noreika jau penktą dešimtmetį užima pirmaujančią poziciją lietuvių operinėje muzikoje kaip unikalaus, nepaprasto grožio tembro tenoras, koncertuojantis su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais. Maestro gastroliavo Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Kanadoje, Čilėje, Peru, Argentinoje, Venesueloje, Japonijoje, kt. Virgilijus Noreika, per daugiau nei penkis dešimtmečius besitęsiančią solisto karjerą, surengė  beveik 1000 solinių koncertų- rečitalių!

Virgilijų Noreiką ypatingai džiugina ir jaudina susitikimai su Lietuvos publika. Todėl Maestro yra pasiryžęs surengti kuo daugiau koncertų įvairių šalies regionų miestų bei miestelių salėse ir bažnyčiose. Šiems susitikimams-koncertams paruoštas padėkos koncertų ciklas „Virgilijus Noreika. Mano Lietuva“ ir ypatinga programa, skirta visiems ir kiekvienam.

„Kol dar balsas skamba ir sveikata leidžia, tol dainuosiu publikai. Jaučiu, kad mano atliekamos dainos, arijos iš populiarių operų ir operečių dar žmonėms reikalingos, o ir man pačiam tie koncertai, bendravimas su publika, suteikia žvalumo, energijos bei gyvenimo ir kūrybos džiaugsmo“, – viename iš interviu pasakojo V. Noreika, praėjusių metų rugsėjį atšventęs garbingą jubiliejų.

Pasak Marijampolės dramos teatro direktoriaus Romualdo Kučiausko ir administratorės Ritos Gvazdaitienės labai džiugu bei simboliška, kad pasitinkant pavasarį  Marijampolės melomanams, miestelėnams ir miesto svečiams, pasiilgusiems klasikinės muzikos,  galime įteikti tokią nuostabią dovaną – maestro V. Noreikos ir Jo kolegų koncertą. Didžiuojamės, kad maestro V. Noreika  koncertui pasirinko būtent šią erdvę – Marijampolės dramos teatrą, kurio salė pasižymi puikia akustika. Jau dabar galime drąsiai teigti, kad šis išskirtinis koncertas pretenduoja tapti metų kultūros įvykiu Marijampolėje. Su nekantrumu laukdami šio koncerto ir garbingų svečių mes galime džiaugtis profesionalaus meno sklaida mūsų mieste. Viliamės, kad mums pavyks surengti ir daugiau kamerinių klasikinės muzikos koncertų, kurie ateityje taps gražia tradicija Marijampolėje.

Drauge su Maestro Virgilijumi Noreika koncerte dainuos jo klasės absolventas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Choro dirigavimo katedros vedėjas, choro dirigentas ir dainininkas Dainius Puišys (baritonas). Dainininkams akompanuos pianistas ir dirigentas, orkestro „Vilniaus simfonietta“ meno vadovas Vytautas Lukočius (fortepijonas).

Spalvingoje koncerto programoje klausytojai išgirs S. Šimkaus, M. Petrausko, J. Gruodžio, B. Dvariono, K. Kavecko, V. Klovos, A. Bražinsko, Ch. Gounod, Ch. Bizet, E. Grieg, F. Schopin,  F. Liszt, C. Zeller, F. Lehar, F. Loewe romansus, dainas, operų, operečių ir miuziklų  arijas, duetus, kūrinius fortepijonui solo ir gerai pažįstamas, estrados klasika tapusias B. Gorbulskio, M. Vaitkevičiaus, A. Raudonikio ir kt. lengvąsias melodijas bei užsienio kompozitorių populiarius opusus.

Koncerto vedėjas, žinomas muzikologas, publicistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Viktoras Gerulaitis  įpins ir žodžio meną. Charizmatiškas ir žaismingos iškalbos nestokojantis konferansjė  emocingai lydės klausytojus muzikos takais.

Tikra muzikos gurmanų puota! Tad susitikime joje š. m. balandžio 7 dieną 18 val. Marijampolės dramos teatre  ir jaukiai praleiskime šventinį vakarą!

Bilietus galite įsigyti Marijampolės dramos teatro kasoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.