Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > 2017-ieji Marijampolės apskrityje – policijos akimis

2017-ieji Marijampolės apskrityje – policijos akimis

 

Vasario 6 d. buvo pristatyta Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2017 metų veiklos ataskaita. Pristatyme dalyvavo teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijų atstovai ir Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje esančių savivaldybių merai, kurie padeda įgyvendinti saugumą teritorijose. Ataskaitoje konkretizuoti 2017-ųjų prioritetai.

Bendras nusikalstamų veikų ištyrimo gerinimas. Marijampolės apskr. VPK 2017 m. registruota 3257 nusikalstamos veikos, ištirta 1989, t. y. 61,1 proc. (respublikos vidurkis – 56,6 proc.). 2016 metais buvo ištirta 58,9 proc. nusikalstamų veikų.

Eismo saugumo, ypač kelyje VIA BALTICA, užtikrinimas. 2016 m. keliuose žuvo 15, 2017 m. – 18 žmonių (statistiškai – 100 000 gyventojų – 17,9). Siekis – kad šių nelaimių būtų bent trigubai mažiau arba visiškai nebūtų, priklauso nuo daugelio faktorių: kelių infrastruktūros, oro sąlygų, nuo pačių eismo dalyvių. Kelių policijos vykdomos įvairios prevencijos priemonės saugumą gali padidinti apie 20-čia procentų. Pagrindinės eismo įvykių, kuriuose žūsta arba sužalojami žmonės, priežastys – jauni eismo dalyviai (18-24 m.), šių eismo dalyvių sukeltose avarijose  pernai žuvo 9 žmonės.

Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų efektyvus tyrimas. Sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai sudaro  42,7  proc. – tokia situacija buvo ir 2016 metais. Marijampolės apskr. VPK sunkių ir labai sunkių nusikaltimų tyrimai trunka ilgai, kartais net kelerius metus, tačiau 2017 m. jų  išaiškinamumas siekė net 117,7 proc.(kadangi po ilgų ir sudėtingų tyrimų išaiškinti senesnių metų nusikaltimai). Respublikos vidurkis – 79,6 proc.  Pernai registruoti 7 nužudymai, o 2016 metais – 8. Skaičiai, atrodytų, nedideli, bet, vertinant žmogaus gyvybės kainą, tai yra labai daug.

Reagavimas per nustatytą laiką į įvykius. Vidutinis reagavimo laikas į visų kategorijų įvykius sutrumpėjo daugiau kaip 10 proc. Tai reiškia, kad per nustatytą laiką arba dar greičiau reaguojama į įvairių kategorijų įvykius. Tik išskirtiniais atvejais (dideli atstumai ar kt. objektyvios priežastys) Vilkaviškio r. sav., Jurbarko r. sav. ir Šakių r. sav,  reagavimo laikas į A kategorijos įvykius (sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, eismo įvykiai, kai yra sužaloti ar žuvę žmonės, smurtas artimoje aplinkoje ir pan.) buvo šiek tiek ilgesnis nei nustatyta.

Daugiau skaičių:

  • 2017 m. viešose vietose užregistruota 450 nusikalstamų veikų (2016 – 421), pernai ištirta 7 proc. daugiau nusikalstamų veikų, daug jų – karštais pėdsakais.
  • 2017 metais didžiausią registruotų nusikalstamų veikų skaičių – net 25 proc. – sudaro vagystės, pernai jų registruota 9 proc. mažiau nei 2016 metais. Vagysčių ištyrimas 2,4 porc. didesnis nei Respublikos vidurkis. Nustatyti 7 sisteminių vagysčių atvejai, kuomet vagystės vykdytos ne tik Marijampolės apskrityje, bet visoje Lietuvoje. Transporto priemonių vagysčių sumažėjo, 9 proc. pagerėjo šių vagysčių ištyrimas.
  • Nustatyti 5 sisteminio sukčiavimo atvejai. Atsakomybėn patraukti 33 asmenys, iš jų 15 – laisvės atėmimo vietose.
  • 2017 m. buvo užregistruotos 99 nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinių medžiagų apyvarta, tai 4 atvejais daugiau kaip 2016 m. Šios nusikalstamos veikos ištiriamos beveik 100 procentų. 2017 metais iš nelegalios apyvartos buvo paimti labai dideli kiekiai narkotinių medžiagų (2 kg hašišo, 10 kg kanapių, 10 kg amfetamino, 7 kg amfetamino). Jų kaina juodojoje rinkoje – apie 1 milijonas eurų. Labai svarbus ir vienas pagrindinių kovos su narkotinių medžiagų platinimu uždavinys (ir jam telkiamos didelės pajėgos) – narkotinių medžiagų patekimo į Lietuvos Respubliką užkardinimas, tokių kelių atkirtimas.
  • Aktyvi prevencinė veikla lėmė, kad ženkliai sumažėjo nusikaltimų, susijusių su nelegalia akcizinių prekių apyvarta. 2017 metais tokių nusikalstamų veikų registruota 42 proc. mažiau, taip pat 3-4 kartus sumažėjo alkoholio bei tabako gaminių kiekiai, paimami iš nelegalios apyvartos.

2018 metų Marijampolės apskr. VPK veiklos prioritetai – laiku reaguoti į įvykius, vykdyti nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją bei ištyrimą, sunkių ir labai sunkių bei rezonansinių nusikaltimų atskleidimus bei ištyrimus, eismo saugumo gerinimą, didinti visuomenės saugumo jausmą.

Marijampolės apskr. VPK  labai vertina pilietiškos visuomenės indėlį padedant atskleisti nusikalstamas veikas ir kuriant saugesnę aplinką. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, visuomenės pasitikėjimas policija Marijampolės apskrityje siekia net 79 proc., nepasitikėjimas – tik 16 proc. Pasitikėjimas Lietuvos policija – taip pat gana aukštas (71 proc.), nepasitikėjimas – 23 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite