Pagrindinis > Dėmesio! > Balsuokime už Metų žodį ir Metų posakį!

Balsuokime už Metų žodį ir Metų posakį!

Lietuvių kalbos draugija kartu su Lietuvių kalbos institutu ir portalu Alfa.lt jau ketvirtą kartą organizuoja Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus. Atrinktus 2020 metais žiniasklaidoje, Seimo posėdžiuose, žinomų žmonių kalbose nuskambėjusius įdomesnius, kitokia nei įprasta reikšme pavartotus ar naujai sukurtus žmonių pasiūlytus žodžius ir posakius komisija jau surikiavo į sąrašus ir kviečia iš jų išrinkti laimėtojus.

Kasmet skelbiami keturi nugalėtojai: visuomenės išrinktas Metų žodis ir Metų posakis bei komisijos išrinktas Metų žodis ir Metų posakis. Buvusių rinkimų laimėtojai:

2017 m. visuomenės Metų žodis – „švaistuomenė“, komisijos Metų žodis – „nuošliauža“, visuomenės ir komisijos Metų posakis – „Laikausi kaip Gedimino kalnas“;

2018 m. visuomenės Metų žodis – „veryganas“, komisijos – „šimtmetis“, visuomenės Metų posakis – „Viešpatie, te Lietuva būna vilties švyturiu“, komisijos Metų posakis – „Vaikų teises iškviesiu“;

2019 m. visuomenės Metų žodis – „gaisras“, komisijos – „trinkelizacija“, visuomenės ir komisijos Metų posakis – „Mes dzūkai – ne paspirtukai“.

Koks bus 2020-ųjų, priklauso tik nuo balsuotojų, todėl kviečiame aktyviai dalyvauti išrenkant nugalėtojus. Komisija ketina atskirai paskelbti ir savo išrinktą Metų naujadarą. Tai rinkimų naujovė. Bus įdomu, kuris 2020-ųjų naujadaras komisijai pasirodys vertas šio vardo.

Balsuosime iki 2021 m. vasario 20 d. Rezultatai bus paskelbti vasario 21 d. – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Už Metų žodį balsuokime https://zodis.alfa.lt/

Už Metų posakį – https://zodis.alfa.lt/posakis/

Būkime aktyvūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE