Pagrindinis > Naujienos > Akcijoje „Darom 2016“ marijampoliečiai švarino parkus, pašešupius

Akcijoje „Darom 2016“ marijampoliečiai švarino parkus, pašešupius

 

Praėjusį šeštadienį, balandžio 23-ąją, į kasmetinę aplinkos švarinimo akciją „Darom 2016“ Marijampolės mieste įsijungė apie 2200 dalyvių ir tik pora šimtų talkininkų mažiau kaimiškosiose seniūnijose – apie 2000. Į kvietimą dalyvauti respublikinėje švarinimosi akcijoje atsiliepė įmonių, įstaigų kolektyvai, visuomeninės organizacijos ir pavieniai gyventojai. Talkininkai nuo mažiausių darželinukų iki Trečiojo amžiaus senjorų tvarkė miesto parkus, pašešupius, pakeles, įmonių teritorijas.

Gausiausiai į darbą stojo LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai. Jie surinko ir surūšiavo daugiausia atliekų. Kariai kartu su Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais tvarkė ypatingai užterštą garažų teritoriją prie Vasaros gatvės. Suvalkijos Šaulių 4-osios rinktinės 8-oji kuopa traukė padangas iš vandeniu užlietos teritorijos ties Marijampolės kolegija. Vieni kariai dirbo talkoje, o kiti visiems dalyviams pabaigtuvėms išvirė vadinamos kareiviškos košės ir arbatos. Trys dešimtys Trečiojo amžiaus universiteto lankytojų, kaip kasmet, rūpestingai grėbė pernykščius lapus ir rinko šiukšles Seminarijos parko teritorijoje. Šiemet akcijoje darbavosi ir įmonių „Vidara“, „Arvi cukrus“ darbuotojai, politinių partijų nariai. Anot Marijampolės savivaldybės administracijos Ūkio departamento Aplinkos valdymo skyriaus vedėjo Mindaugo Lelešiaus, dar sunku pasakyti, kokį kiekį atliekų akcijos dalyviai surinko, bet su UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru sutarta, kad Marijampolės regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne bus nemokamai priimamos akcijos metu surinktos atliekos. Pastebima, kad atliekų viešose teritorijose tikrai mažėja, be to, teritorijos nuolatos tvarkomos pasitelkiant socialines pašalpas gaunančius asmenis. Marijampolės savivaldybės administracijos kolektyvas šiemet iškeliavo tvarkyti Marių parko salos, bet ir čia šiukšlių būta kelis kartus mažiau negu pernai panašiu metu.

Marijampolės savivaldybės administracija dėkoja visiems akcijos dalyviams už puikų darbą švarinant savivaldybės teritoriją, UAB „Iceco“ – už ledus, Mantingos labdaros ir paramos fondui – už saldžius duonos produktus, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui – už kareiviškas vaišes akcijos dalyviams. Visa tai pravertė akcijos pabaigoje susirinkus į baigiamąjį renginį Rygiškių Jono stadione.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukoje – Marijampolės savivaldybės administracijos kolektyvas po talkos.

Juozo Slabodos nuotraukose – bataliono kariai ir renginio stadione akimirkos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE