Pagrindinis > Naujienos > Anglų kalba darbui, verslui ir komunikacijai

Anglų kalba darbui, verslui ir komunikacijai

 

Marijampolės kolegijoje balandžio 7 d. vyko Mokslinė praktinė konferencija „Anglų kalba darbui, verslui ir komunikacijai: dabartis ir perspektyvos“, kuria buvo siekiama atskleisti anglų kalbos versle, komunikacijoje, darbe specifiką bei aptarti pagrindines anglų kalbos tendencijas ir iššūkius, ypatingą dėmesį skiriant profesinei perspektyvai. Šiandien anglų kalbos mokėjimą darbdaviai įvardija nebe kaip privalumą, pageidavimą, bet kaip būtinybę. Šiuolaikinis darbas, verslas nebeįsivaizduojamas be bendradarbiavimo su užsienio partneriais, klientais, kolegomis, todėl siekiant tai daryti sėkmingai, būtinos užsienio kalbų žinios ir užsienio šalies lingvistinės aplinkos išmanymas. Konferencijoje pranešimus pristatė dr. Gerda Mazlaveckienė  iš Lietuvos edukologijos universiteto, doc. dr. G. Klimovienė, R. Barzdžiukienė, I. Kildienė ir   E. Malevičius iš Aleksandro Stulginskio universiteto,  kan. prof. teol. dr. K. Žemaitis iš Vytauto Didžiojo universiteto, R.Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokytojos I. Kiškienė, D. Viselgienė, Marijampolės kolegijos dėstytojos. Konferencijoje dalyvavo Kolegijos direktorius dr. V. Viliūnas, pavaduotoja akademinei veiklai I. Sviliuvienė, socialinės partnerės V.Burbienė, I. Patkauskienė, administracijos darbuotojai, dėstytojai, mokytojai bei studentai.

Konferencijos tema aktuali tuo aspektu, kad galimybė komunikuoti verslo anglų kalba yra didelis jaunojo specialisto pranašumas, siekiant sėkmės šiandieninėje darbo rinkoje, kadangi anglų kalba  –  didžiosios dalies tarptautinių organizacijų kalba, ja vyksta didžioji dalis komunikacijos – rašomi elektroniniai laiškai, vyksta derybos, pasirašomos sutartys. Konferencijos metu dauguma pranešėjų gilinosi į įvairius anglų kalbos aspektus, viešos kalbos rengimo ypatumus, analizavo slavų ir lotynų kalbų įtaką teologinei terminologijai Lietuvoje, buvo aptariami iššūkiai naujiems tikslams vokiečių kalbos užsiėmimuose, buvo dalijamasi mokymosi patirtimi iš Danijos. Pagrindinis konferencijos tematikos akcentas – tarpkultūrinės kompetencijos svarba globaliame pasaulyje, komunikaciniai anglų kalbos mokymo(si) aspektai.  Taip pat buvo siekiama pateikti mokslines įžvalgas, apibendrinimus dėl anglų kalbos ir kitų užsienio kalbų perspektyvų.

Romalda KASILIAUSKIENĖ, Marijampolės kolegijos lektorė

2 komentarai(-ų) “Anglų kalba darbui, verslui ir komunikacijai

  1. kuo daugiau kalbų mokat, tuo geriau, bet jei norit darbo užsienyje ir taip gavosi, kad jokios kalbos apart lietuvių nemokat, tai žinokit būna ir darbai užsienyje be kalbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE