Pagrindinis > Naujienos > Atminimo ir vilties diena Marijampolėje

Atminimo ir vilties diena Marijampolėje

 

Rugpjūčio 23-ąją Lietuva minėjo Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną. Tai proga sau ir pasauliui neleisti pamiršti neteisėtų ir amoralių Molotovo-Ribentropo protokolų, mūsų valstybę ir tautą pasmerkusių 50-ties metų okupacijai ir ilgiems priespaudos metams. Marijampoliečiai šią dieną buvo pakviesti į Vytauto Didžiojo parką prie paminklo Tauro apygardos partizanų, jų rėmėjų ir ryšininkų atminimui. Ir neatsitiktinai, nes šiemet minima Sūduvos krašto partizanus antisovietinei kovai vienijusios Tauro apygardos įsteigimo 70-ties metų sukaktis. Parke prie paminklo surengta atminimo valanda „Baltijos keliu – į Laisvė“.

Renginyje skambėjo Marijampolės kolegijos kolektyvo „Laisva muzika“ dainos, eiles apie Tėvynę ir laisvę deklamavo vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ mažieji, nugriaudėjo trys ginklų salvės už Lietuvą nepriklausomybę, Tauro apygardos partizanus ir Marijampolę. Patriotines dainas atliko Marijampolės kultūros centro tremtinių choras „Godos“ (vadovė Laima Venclovienė) ir tautinių dainų ansamblis „Lietuvininkas” (vadovė Danutė Klevienė). Minimų datų reikšmę susirinkusiems marijampoliečiams priminė istorikas Jonas Gustaitis. Prieš 26 metus įvykusį Baltijos kelią istorikas pavadino aukščiausia žmonių sąmonės būti laisviems pasireiškimo forma.

Kalbėdama į susirinkusius Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė sakė, kad rugpjūčio 23-ąją galime laikyti ir tautos dvasinio pabudimo diena. Mat praėjus nuo Molotovo–Ribentropo pakto pasirašymo 50-mečiui šią dieną trijų Baltijos šalių gyventojai pareikalavo slaptą pakto protokolą pripažinti viešai ir atkurti Baltijos šalių nepriklausomybę. Tikrąjį mūsų istorijos ir laisvės troškimą išreiškė gyvas paprastų žmonių žiedas, sustojęs Baltijos kelyje. Ji kvietė saugoti savo valstybę. „Tegul Lietuvos ateities kūrimas bus nuoširdus visų kartų dialogas, kuriame susitelks pagarba praeičiai ir tikėjimas Lietuvos ateitimi“, – sakė mero pavaduotoja.

Savivaldybės meras Vidmantas Brazys padėkojo už Lietuvos nepriklausomybės kovų ir aukų įamžinimą Aldonai Vilutienei, partizanų ryšininkei, Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus įkūrėjai, partizanų ryšininkėms Janinai Gurevičienei ir Alvai Sederevičienei. Moterims įteiktos mero padėkos ir gėlės.

Apygardos įkūrimo sukakties proga Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje papildyta nuolatinė ekspozicija. Muziejuje šiais metais ypatingai laukiama lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Atmintina diena paminėta ir Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vidudienį čia vyko pamaldos, skirtos laisvės kovotojams pagerbti.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Apdovanotoji Aldona Vilutienė. Atminimo valandos akimirka. Gėlė išnešamos į atmintinas vietas. Istorinius faktus primena Jonas Gustaitis. Lopšelio-darželio NYKŠTUKAS vaikai su auklėtojomis. Marijampolės kolegijos muzikos grupės nariai atlieka dainą. Muziejaus ekspozicija. Savivaldybės vadovai deda gėles prie paminklo. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE