Pagrindinis > Žmonės > Ad memoriam > Atsisveikinome su dailininku J. B. Tumu

Atsisveikinome su dailininku J. B. Tumu

 

Juozas Bernardas Tumas (1935-04-02 – 2015-10-17) gimė Ožkasvilių kaime netoli Marijampolės. Baigė Gižų progimnaziją, Kauno dailiųjų amatų mokyklą (Stepo Žuko technikumas). Pradėjo dirbti Kapsuko Jono Jablonskio mokykloje dailės mokytoju.

Vėliau dirbo Kapsuko maisto pramonės automatų gamykloje, Autonormalių gamykloje dailininku. Dėstė buvusioje Kapsuko O. Sukackienės pedagoginėje mokykloje, mokytojavo Suaugusiųjų vakarinėje mokykloje.

Įsteigus Kapsuko dailės mokyklą 1974 m. rugsėjo mėnesį paskirtas jos direktoriumi ir vadovo mokyklai iki 2001 m. balandžio mėnesio.

Juozas Bernardas Tumas buvo puikus pedagogas. Dėstė vieną sunkiausių disciplinų – akademinį piešimą. Mokiniai jį atsimena kaip dėstytoją, mokėjusį paprastai išaiškinti sudėtingus dalykus, kaip visada geros nuotaikos, mėgstantį pajuokauti ir optimizmu trykštantį žmogų.

Visada žavėjo jo nenuilstantis charakteris – visur suspėti ir viską padaryti laiku.

Dailininkas visą savo gyvenimą aktyviai dirbo kūrybinį darbą. Mėgo dirbti akvarele, pastele, piešti įvairiomis grafinėmis priemonėmis. Darbuose yra užfiksavęs daugelį gimtojo Ožkasvilių kaimo peizažų, sodybų pastatų, senosios Marijampolės architektūros statinių, sukūręs simbolinių kompozicijų. Autorius yra surengęs ne vieną personalinę darbų parodą, dalyvavęs daugelyje grupinių parodų.

J. Tumas 2002 metais išleido knygą ,,Ožkasvilių kaimo likimas‘‘. Tai detali gimtojo kaimo istorija, iliustruota autoriaus sodybų piešiniais, o antroje knygos dalyje – jo sukurtais eilėraščiais.

Juozas Bernardas Tumas liks mūsų atmintyje kaip mylintis ir nuoširdus žmogus, visą savo gyvenimą atidavęs kūrybai, pedagoginiam ir vadovaujančiam darbui.

Palaidotas Ožkasvilių kaimo kapinėse.

Eglė AMBRAZIŪNAITĖ,

Marijampolės dailės mokyklos direktorė

P.S. Anksčiau rengtą „Mūsų savaitės“ straipsnį apie Amžinybėn išėjusį dailininką skaitykite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE