Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Belaukdami teismo verdikto dėl vagystės, vėl apsivogė ir ramiai laiką leido bibliotekoje

Belaukdami teismo verdikto dėl vagystės, vėl apsivogė ir ramiai laiką leido bibliotekoje

 

Birželio 17 dienos rytas keletui Kalvarijos savivaldybės Navininkų kaimo gyventojams išaušo visai nelabas. 76-erių šio kaimo gyventojas pasigedo garaže buvusio „VW Golf“ automobilio bei 10 litrų degalų. Kalvarijos policijos pareigūnai automobilį rado paliktą negyvenamojoje sodyboje netoliese esančiame kaime. Keturiasdešimt vienerių metų to paties kaimo gyventojas ypač nustebo ryte kieme neradęs savo automobilio, mat jo „golfukas“ kieme stovėjo be akumuliatoriaus. Bet vagišiams tai ne kliūtis – jie tris akumuliatorius rado tame pačiame kieme esančiame ūkiniame pastate ir vogtu automobiliu nuvažiavo iki Vaiponiškių k. (Kalvarijos sav.), ten jį rado pareigūnai. Dar vienas to paties kaimo gyventojas tą patį rytą  pasigedo traktoriaus „Mitsubishi ST 2320“, trimerio, elektrinio grąžto ir kampinio šlifuoklio, bet policijos pareigūnai netrukus rado ir traktorių ir vogtų daiktų. Vagys ir šį kartą toli nevažiavo.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kalvarijos policijos pareigūnams kilo įtarimai, jog šias vagystes galėjo įvykdyti du asmenys, kurie policijai buvo žinomi dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų. Jie birželio 17 d. turėjo išgirsti teismo verdiktą dėl šiais metais gegužės 20 d. apie 22 val., iš kiemo, esančio Marijampolės sav. Mokolų k., pavogė automobilį „Audi A4“.

Automobilio savininkė apie 21.30 val. jį buvo  palikusi nerakintą ir su rakteliais automobilio užvedimo spynelėje. Kaip teigė 18-etis S.S, gyv. Kalvarijos sav. Sangrūdos k., ir 21-erių E. K., gyv. Marijampolės sav. Mokolų k., pastebėję nerakintą automobilį jie nutarė pasivažinėti. Automobilį išstūmė iš kiemo į pagrindinį kelią ir užsivedę su paliktais rakteliais važinėjosi Sangrūdos kaime. Pasivažinėję, automobilį nuvarė prie užtvankos Gazdų k. ir užrakinę paliko. Kitą dieną vaikinus sulaikė policijos pareigūnai.

Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos policijos Viešosios policijos skyriaus pareigūnai nuvyko į 18-ečio S. S. namus. Iš pradžių jis neigė, bet vėliau prisipažino, jog automobilį „VW Golf“ pavogė  ir pasakė, kad jį paslėpė krūmuose prie sandėlių.

Automobilio raktelių pareigūnams teko važiuoti į Sangrūdos biblioteką. Mat ten laiką leido S. S. draugas,  21-erių E. K. Jis pareigūnams teigė nieko nežinantis apie praėjusią naktį įvykdytas vagystes, bet vėliau, priremtas įkalčių, iš vilkėtos striukės kišenės išėmė automobilio “VW Golf” raktelį. Vagišiams teko parodyti pareigūnams kur paslėpė automobilį. Vėliau jie prisipažino pavogę ir kitą automobilį, traktorių ir kitus, aukščiau minėtus, Navininkų k. gyventojams priklausančius daiktus.

Kalvarijos PK  pareigūnai pristatė S. S. ir E. K. į komisariatą. 2016 m. birželio 17 d. išklausyti nuosprendžio į Marijampolės rajono apylinkės teismą abu jaunuolius atlydėjo policijos pareigūnai. Teismas  dėl 2016-05-20 įvykdytos automobilio „Audi A4“ vagystės S. S. skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir jis buvo suimtas teismo salėje. E. K. teismas skyrė su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę, tačiau netrukus vykusiame kitame posėdyje teismas jaunuoliui skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėn. dėl  birželio 17 d. naktį įvykdytų vagysčių. Vaikinų laukia naujas teismo procesas.

Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE