Pagrindinis > Naujienos > Bendruomenės stiprybė – vienybėje

Bendruomenės stiprybė – vienybėje

 

Šunskų bibliotekos ir laisvalaikio salės darbuotojų iniciatyva Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Šunskuose paminėta renginyje  „Kokie darbštūs ir kūrybingi Šunskų bendruomenės žmonės“. Vasario 16 – osios rytas čia prasidėjo Šv. Mišiomis už Tėvynę, kurias Šunskų Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje aukojo parapijos klebonas Remigijus Gaidys, tradicines giesmes giedojo folkloro ansamblis „Žvirgždė“. Po Šv. Mišių visi buvo pakviesti į seniūnijos salę, kur skambėjo patriotinės dainos, buvo eksponuojami moterų rankdarbiai ir pristatoma kan. Prof. Kęstučio Žemaičio knyga „Žingsniai be stabtelėjimų“.

Iš Šunskų kilęs istorikas kan. Prof. Kęstutis Žemaitis pristatydamas savo naujausią leidinį apie Vilkaviškio vyskupijos istoriją kalbėjo ne tik apie ją. Taip pat prisilietė prie Šunskų krašto istorijos, trumpai apžvelgė valstybės istoriją, kuri skaičiuoja šimtuosius metus. Visada renginiuose laukiamas ir mielai juose dalyvaujantis šunskietis savo bendruomenės žmonėms linkėjo nepasimesti kasdienybėje, stengtis apie save kurti teisingą, tautišką ir pilietišką aplinką, būti jautriems ir atsakingiems kitų žmonių atžvilgiu.

Renginyje eksponuojamų rankdarbių autorės – Aldona Kriaučiūnienė ir Vida Stankevičienė – Šunskų krašto moterys, kurių tėviškės kiek tolėliau nuo miestelio (Vilkaviškio r.), tačiau jos savo gyvenimus kūrę ir ilgus metus dirbę pačiuose Šunskuose. Aldona Kriaučiūnienė buvusi pradinių klasių mokytoja  išugdžiusi daugybę Šunskų vaikų, kai kurios šeimos skaičiuoja net kelias jos išmokytas kartas. Šiuo metu buvusi pedagogė atsidavusi rankdarbiams – mezginiams ir nėriniams. Jos darbų skrynioje riešinės, kojinės, pirštinės, o pastaruoju metu vis dažniau neria vašeliu skrybėlaites ir įmantrias skraistes moterims. Vida Stankevičienė 40 metų atidavusi Šunskų administraciniam darbui seniūnijoje (anksčiau apylinkėje). Moteris teigia, jog anksčiau prie rankdarbių neprisilietus, tačiau visada su pavydu žvelgusi į siuvinėjimo darbus. Prieš 3 metus, dalyvaujant bičiulių šeimos šventėje ir gavus siuvinėtą kryželiu paveikslą dovanų, jai įvyko lūžis. Nuo to laiko Vida įniko į siuvinėjimą ir nebegali be to gyventi. Jos darbai – išskirtiniai tuo, kad daugelis jų – siuvinėjimas iš fotografijos. Smulkmenų kaip tai teisingai atlikti darbų autorė neatskleidžia, bet kai iš tolo žvelgiant į paveikslą sunku atskirti ar tai fotografija ar siuvinėtas darbas – supranti, jog tai nepaprastas ir ne greitas procesas.  Vida išsiuvinėjusi savo ir vyro tėviškes, namus, buvusios darbovietės pastatą, anūkų portretus. Rodos visi turime rankas, bet ne visų rankos gali kurti, o gal dar neatėjo tam laikas?…

Gausiai susirinkusiųjų į renginį vardu seniūnas Rimantas Lekeckas dėkojo rankdarbių kūrėjoms ir kan. Prof. Kęstučiui Žemaičiui, kuriam įteikė retorinį prašymą rašyti Šunskų valsčiaus istoriją. Valsčiaus, kuris buvo daug didesnėje teritorijoje nei dabartinė seniūnija, nuolat kintantis, tai besiplečiantis, tai mažėjantis.  Išties, turtingi ir stiprūs esame, kad galime būti kartu, kad galime laisvai kurti ir pasirinkti ką kuriame, kad turime savo žemę ir savo istoriją. Belieka tik viską branginti ir nesiliauti laikyti vienybėje.

Kultūrinių renginių organizatorė Eglė ALENSKAITĖ

Birutės Žolynienės nuotraukos

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE