Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Betliejaus taikos ugnis sklinda ir Marijampolėje!

Betliejaus taikos ugnis sklinda ir Marijampolėje!

 

Jau dvidešimtą kartą į Lietuvą atgabenta Betliejaus taikos ugnis sklinda ir Marijampolėje. Ją gruodžio 14-ąją, perėmę Lenkijos–Lietuvos pasienyje, atgabeno Marijampolės krašto „Sūduvos“ tunto ir „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos Jūrų skautijos „Divytis“ skautai.

Betliejaus ugnis – pasaulio žmonių taikai ir brolybei skirta simbolinė akcija. Jos idėja 1986 m. kilo radijo ir televizijos transliuotojui ORF, įsikūrusiam Austrijos Linco mieste, akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet gerais darbais pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Kristaus gimimo vietoje Betliejuje uždega žvakelę, kuri lėktuvu specialioje kapsulėje atskraidinama į Vieną. Ugnis platinama Austrijoje, vėliau visoje Europoje ir net Šiaurės Amerikoje. Šią Betliejaus ugnies nešimo misiją atlieka įvairių valstybių skautai, jungiasi ateitininkų organizacijos ir visi geros valios žmonės.

Į Marijampolę atgabenta Taikos ugnis buvo atnešta į Šv. Ark. Mykolo baziliką, vėliau pasklido po maldos namus, globos, švietimo ir kitas įstaigas, labdaros organizacijas palinkėjimu ramybės ir taikos.

Marijampolės skautai Betliejaus taikos ugnį atnešė ir į savivaldybę. Taikos ugnį jie perdavė Savivaldybės mero pavaduotojai Irenai Lunskienei ir darbuotojams ir pristatę jos prasmę, pakvietė daryti gerus darbus, o užsidegus žvakutes nuo šio ugnies šaltinio, parnešus namo įžiebti šviesos žiburius ant savo Kūčių stalo. Mero pavaduotoja padėkojo jaunimui už gražią  misiją – nešti Taikos ugnį ir dalytis su kitais.

Šių metų Betliejaus taikos ugnis keliauja po Lietuvą su šūkiu „Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą“, kuris akcentuoja, kad, taika prasideda nuo nedidelių darbų, kurie išauga vienybės dėka. Taikos užuomazgos – kai vaikai ir suaugusieji išmoksta sutarti vieni su kitais, kad ir kokie skirtingi būtų; kai imama suprasti, jog kiekvienas geras darbas – tai žingsnis šviesesnio ir gražesnio pasaulio link, ir kai suvokia, kad daug galima pasiekti, kai bendradarbiauti imasi tūkstančiai žmonių.

Marijampolės skautai visiems aplankytiesiems siuntė gražią žinią, kad Betliejaus taikos ugnis atneštų taiką ir šviesą į kiekvieno namus bei širdis, padėtų kiekvienam surasti tikrąsias vertybes, įkvepiančias ir vienijančias daryti gerus darbus, gyventi taikoje, o Šv. Kalėdų laukimą lydėtų susikaupimas, ramybė ir gerumas.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės ir Erikos Kilikevičienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE