Pagrindinis > Regione > Kultūra > „Bokso didžiavyriai“ – Marijampolėje

„Bokso didžiavyriai“ – Marijampolėje

Gegužės 28 dieną Marijampolės kultūros centre atidaryta vilnietės Aldonos Katilienės fotografijų paroda.

Pasak autorės, siekdama populiarinti boksą mūsų šalyje šią parodą ji skiria šiemet švenčiamam Lietuvos bokso šimtmečiui bei savo vyro Zigmo, išėjusio amžinybėn 2008 metais atminimui. Eksponuojamos, daugumoje portreto žanro nuotraukos pasakoja apie iškiliausius Lietuvos boksininkus, trenerius, teisėjus ir kitus su šia sporto šaka susijusius žmones, tarp kurių ryškia žvaigžde švietė ir pašnekovės vyras Zigmas, bokso pedagogas, nusipelnęs Lietuvos treneris, išugdęs pirmąjį mūsų olimpinį čempioną Daną Pozniaką. Beje, Zigmas Katilius ir Aldona Katilienė yra mūsų kraštiečiai, Marijampolėje baigę vidurines mokyklas.

Fotografija, beje, turinti statybų ekonomisto diplomą, ponia Aldona susižavėjo jaunystėje besimokydama vidurinėje mokykloje, o vėliau turėdama galimybę su vyru Zigmu būti reikšmingų sportui įvykių dalyviais, bendraudama su boksininkų bendruomenės elitu, ji pasinaudojo tuo,  nuolat fiksuodavo fotojuostoje šiandien jau istorija tapusius įvykius, taip pat bokso pasaulio iškiliausias asmenybes. A. Katilienės veikla fotografijoje tapo dar intensyvesne kuomet 1992 metais viešėdama JAV dovanų gavo gerą japonišką fotoaparatą.

Priminsiu, jog Marijampolėje jau buvo surengti penki tarptautiniai Zigmo Katiliaus vardo bokso turnyrai. O savo kūrybą visuomenės teismui autorė jau yra pristačiusi  Z. Katiliaus, D. Pozniako, A. Šociko, R. Tamulio, V. Buikos vardo  tarptautinių bokso varžybų metu. Jos nuotraukos demonstruotos ne vien Vilniuje, bet ir Tauragėje, Šilutėje, Kaune, Kalvarijoje. Aldona Katilienė prasitarė, kad turi planų išleisti puikiai iliustruotą knygą šia tematika.

„Esu įkūrusi savo vyro Zigmo Katiliaus vardo fondą, kurio dėka dar labiau galiu populiarinti boksą Lietuvoje. Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyne mes, finansuojant šiam fondui pasodinome keturias dešimtis ąžuoliukų tarp kurių yra vyro auklėtinio, olimpinio čempiono Dano Pozniako ir marijampoliečio mano bendraklasio, gydytojo Telesforo Giraičio vardo ąžuoliukai. Tad manau, jog tai ką darau yra geriausias Zigmo Katiliaus atminimo įprasminimas ir pagerbimas“ – pastebėjo pašnekovė.

Atidarant parodą jos autorę sveikino Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis, Tarybos narys D. Kemeraitis, sporto visuomenininkas G. Statkevičius, giminaičiai Mečislovas ir Vidimantas Švabai, taip pat menininkų klubo „Mūza“ vadovė O. Surdokienė, taikliai pavadinusi Aldoną Katilienę savo vyro mūza…

Renginio aurą praturtino puikaus balso savininkės Viktorijos Kajokaitės atliekamos dainos.

Kaip pastebėjo garsus mūsų krašto sunkiaatletis A. Kirkliauskas, apmaudu, jog paroda nesudomino jaunųjų boksininkų bei jų trenerių, kurie net nesiteikė apsilankyti parodos atidaryme.  

 Autoriaus nuotraukos.

Nuotrauka istorijai Viktorija Kajokaitė
Aldona Katilienė Kalba Aldona Katilienė
 Mečislovas ir Vidimantas Švabai Aldoną Katilienę sveikina Birutė Užkuraitytė – Statkevičienė,  LSU dėstytoja, talentinga plaukikė, olimpietė, sporto mokslininkė
Gintautas Statkevičius lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE