Pagrindinis > Dėmesio! > Būkite atidūs naudodami pirotechniką

Būkite atidūs naudodami pirotechniką

 

Pernai (2014 m. gruodį) ir iki 2015 sausio vidury pirotechnikos priemonėmis susižalojo ir dėl to į medikus kreipėsi vienas nepilnametis ir vienas pilnametis asmuo. Policija, linkėdama ne tik linksmų, bet ir saugių Naujųjų metų, perkantiems pirotechnikos priemones primena:

  1. Pasidomėkite, ar pardavėjai turi policijos išduotus leidimus prekiauti pirotechnika – kad nenusipirktumėte abejotinos kokybės prekes, keliančias pavojų sveikatai ar gyvybei. Visi pirotechnikos gaminiai privalo turėti instrukcijas lietuvių kalba. Nerekomenduojama šias prekes pirkti internetu – pardavėjai gali parduoti neaiškios kilmės produkciją.
  2. Perkant pirotechnikos priemones, būtina atkreipti dėmesį į jų išorės būklę: neturi būti su korozijos žymėmis, sulankstyta, sudrėkusi, turėti įskilimų ar kitokių korpuso pažeidimų, taip pat ir degiklio pažeidimo. Svarbu patikrinti, ar nesibaigusi garantija.
  3. Labai pavojingi yra pačių pasigaminti ar savarankiškai perdaryti fejerverkai. Jų gamyba ar bandymai – garantuotas pavojus. Neardykite nesuveikusių fejerverkų. Kai kurios medžiagos, esančios jų mišinių sudėtyje, yra labai nuodingos.

Mažiausią pavojų kelia 1 kategorijos fejerverkai, juos gali įsigyti ir naudoti  ne jaunesni nei 14 metų asmenys. Šiais fejerverkais gali būti puošiami tortai, gaminius galima naudoti ir patalpų viduje.

2 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni nei 16 metų asmenys, 3 kategorijos – ne jaunesni nei 18 metų asmenys. 4 kategorijos fejerverkus gali naudoti tik profesionalai.

Kaip ir kasmet, prekybą pirotechnikos gaminiais kontroliuoja policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai. Prekiautojai gali prekiauti tik sertifikuotomis pirotechnikos priemonėmis.  Šiemet prekybos pažeidimų šiomis prekėmis nenustatyta.

Policija informuoja, kad už pažeidimus, padarytus naudojant pirotechnikos priemones, asmenims gali būti skiriamos baudos iki 86 eurų, pažeidimą padarius pakartotinai – iki 289 eurų. Jei pažeidimą padarė vaikai nuo 14 iki 16 metų, bauda skiriama tėvams ar globėjams (iki 86 eurų).

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE