Pagrindinis > Naujienos > Buktos pažintinio tako tęsinys – poilsiavietė

Buktos pažintinio tako tęsinys – poilsiavietė

 

Marijampolės savivaldybės teritorijoje 6 km į pietryčius nuo Liudvinavo šių metų pradžioje įrengtas Buktos gamtinis-pažintinis takas, kuris greitai išpopuliarėjo ir susilaukė lankytojų visais metų laikais. Šis takas tapo puiki vieta praleisti laiką su šeima, o čia atvykusieji dažnai surengia ir iškylą su užkandžiais bei laužu. Turistų poreikiams patenkinti įrengta poilsiavietė miško apsuptyje.

Šiemet į Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą buvo įtraukti Buktos miško poilsiavietės įrengimo darbai. Šiuos darbus įgyvendino Marijampolės miškų urėdija, jai skirta 24,5 tūkst. eurų, ir ši investicija akivaizdi.

Poilsiavietė įsikūrusi vos 700 metrų nuo pažintinio tako, o apie ją primena pastatyti kelio ženklai. Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius tvirtino, kad „ši poilsiavietė – puiki galimybė su šeima ir vaikais praleisti laiką natūralioje gamtoje, lavinti mažuosius mokant juos medžių pavadinimų ar atpažinti įvairius augalus, grybus, uogas“.

Poilsiavietėje galima rasti visko, ko reikia gerai iškylai – pavėsinė, sūpynės, šiukšlių dėžės ir tualetas. Čia laiką galima praleisti kitaip nei įprastai – speciali laužavietė sukurta tam, kad būtų galima vietoje pasikabinti puodą ir čia išsivirti sriubą, pavalgyti medžių apsuptyje. Pasigrožėti galima ir čia esančiu tvenkiniu, kuris yra unikalus, kadangi pusė tvenkinio yra atnaujinta, padidinta, o kita pusė, siekiant apsaugoti natūralią gamtą ir ekosistemą, palikta natūrali pelkė.

 „Šiuo metu poilsiavietėje yra švaru ir tvarkinga – pirmasis savaitgalis po atidarymo taip pat praėjo sklandžiai, be nuostolių. Belieka tikėtis, kad kiekvienas turistas, atvykęs paiškylauti, poilsiavietę paliks tokią, kokią ras ir vėliau ja galės pasidžiaugti dar ne viena dešimtis iškylautojų“, – savo mintis išsakė M. Lelešius.

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Buktos pažintinio tako tęsinys – poilsiavietė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE