Pagrindinis > Naujienos > Dėkui Dievui, aš esu laisvas!

Dėkui Dievui, aš esu laisvas!

Penkta diena“ yra laisvų žmonių minčių ir pamąstymų lentynėlė. Čia mes galime sakyti tiesą ir demaskuoti skleidžiamą kitų netiesą. Šiandien pakalbėkime apie Europos fondų paramą mūsų miestui ir visoms šešioms kaimiškoms seniūnijoms.

Nesigilinantiems į europinių pinigų įsisavinimo, panaudojimo ir netgi ištaškymo taisykles, trumpai paaiškinsiu, kaip veikia ši sistema. Parama Europos Sąjungos narėms yra skirstoma į laikotarpius, po to numatoma, kiek viena ar kita valstybė gaus eurukų, ir nurodomos sritys, kurioms tie eurukai turi būti panaudoti. Tada Lietuvos vyriausybės biurokratinis aparatas paruošia tvarkas ir taisykles, kaip tuos pinigus kaip paramą gali gauti įmonės, verslininkai, ūkininkai, įstaigos, savivaldybės, muziejai, kūrėjai ir kiti pinigų ištroškusieji. Šie rašo paraiškas, vėliau rengiami konkursai, kam teks, o kam neteks. Nepanaudotus eurukus prisieitų grąžinti atgal į Briuselį. Ar daug jų pakliuvo marijampoliečiams ? Į šį klausimą neseniai atsakė mūsų visų mylimas ir gerbiamas Lietuvos Respublikos Seimo narys Dainius Gaižauskas, kuris dieną naktį gyvena mūsų visų rūpesčiais ir skausmais. Žiniasklaidoje pasirodė jo (ar Seimo nario biuro?) parengta suvestinė projektų, kurių bendra vertė 65 mln. eurų, ir seimūnas eurukų dalybą ir jų dalį, tekusią Marijampolei, priskyrė vienos iš geriausių visų laikų Vyriausybės dosnumui ir meilei marijampoliečiams įrodyti. Tik čia prasideda netiesos sakymas.

Reikia pavyzdžių? Pradėkime. Seimo narys juodu ant balto tvirtina, kad Marijampolės ligoninės įgyvendintam projektui „Specializuotų paslaugų vaikams kokybės gerinimas VšĮ Marijampolės ligoninė“ 970 tūkstančių eurų skyrė Lietuvos Vyriausybė. Bėda ta, kad Marijampolės ligoninė paramą gavo pagal „Interreg V-A Lithuania-Poland“ programą. Projekte dalyvavo keturios Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų gydymo įstaigos: Marijampolės ir Alytaus S. Kudirkos ligoninės, taip pat Suvalkų Dr. L. Rydygiero vaivadijos ir Balstogės J. Sniadeckio vaivadijos poliklinikinės ligoninės. Dėmesio! Į mūsų ligoninę investuota tik arba net per 260 tūkst. eurų, o pati ligoninė pridėjo 7,5 procentus nuo šios sumos. Jeigu sudėsime visų partnerių įsisavintus eurukus, tuomet gausime tą minėtą beveik milijoną eurų. Kam už tai dėkoti? „Nemuno“ euroregiono Marijampolės biuro direktoriui Gintarui Skamaročiui, kuris kuravo šio projekto „lietuviškąją“ dalį. ir ligoninės darbuotojams, kurie įgyvendino šį projektą. Kiek žinau, Gintaras Skamaročius Vyriausybėje nedirba.

Einame toliau. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos modernizavimas ir paslaugų plėtra. Taigi, bibliotekos modernizavimas pradėtas 2016 m. spalio mėnesį (Seimo rinkimai vyko spalio 9 dieną, o iki geriausios visų laikų Vyriausybės sudarymo, oi kaip toli). Vidaus patalpų darbai baigti 2017 m. lapkričio mėnesį, pastato išorės darbai baigti 2018 m. birželio mėnesį. ES struktūrinių fondų lėšomis dalinai finansuojamo projekto vertė – kiek daugiau kaip 582 tūkst. eurų, iš kurių 478000 eurų sudarė ES lėšos. Kam dėkoti? Bibliotekos kolektyvui, ruošusiam projektą ir Marijampolės vadovams bei tuo metu dirbusiai tarybai, kuri skyrė 104850 eurų iš nudrožto Marijampolės savivaldybės biudžeto.

Norite dar pavyzdžių? Viešosios infrastruktūros gerinimas Igliaukos gyvenvietėje. Kad šis pagerinimas Igliaukoje įvyktų, projekto paraišką turėjo paruošti savivaldybės administracijos investicijų skyriaus darbuotojai, tada jį patvirtino Marijampolės regiono taryba, kurią sudaro savivaldybininkai, o ne vyriausybininkai. O eurukai subyrėjo iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“. Atkreipkite dėmesį į datą – 2014 m. – ir pabandykite atspėti, kas tuo metu Lietuvą valdė?

Tiek laisvosios ekonominės zonos plėtra, tiek Amalvos pelkės „atnaujinimas“ ir dar ne vienas projektas, kurio finansavimą savinasi valstiečių vyriausybė, eurukus dažniausiai gavo iš ES fondų ir dauguma jų pradėti dar „prie caro Ruriko“, t.y. seniai seniai ir tik tų dažnai keiksnojamų savivaldybės administracijos darbuotojų dėka jie pavirsta realybe – sutvarkytomis gatvėmis, parkais, renovuotomis įstaigomis, šventėmis ir t.t.

Dėkui Dievui, aš esu laisvas ir dar galiu sakyti tiesą, kad ir kokia ji būtų nemaloni pagonių dievų pateptiesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE