Pagrindinis > Dėmesio! > Festivalis MARIJAMPOLĖ MUSIC PARK atkeliauja su ambicingu šūkiu

Festivalis MARIJAMPOLĖ MUSIC PARK atkeliauja su ambicingu šūkiu

 

Rugpjūčio 25–31 dienomis Marijampolės miestas trečią kartą vasaros saulėlydį palydės klasikos ir džiazo muzikos garsais. Šiomis dienomis miestas taps vienu skambančiu kultūros, muzikos, meno ir kultūrinio turizmo parku. Festivalyje skambės šeši koncertai Marijampolės Poezijos ir Vytauto parkuose bei Kačių kiemelyje. Festivalis prasidės rugpjūčio 25-ą dieną ir truks beveik savaitę – iki rugpjūčio 31-os dienos.

MARIJAMPOLĖ MUSIC PARK – išskirtinis vasaros festivalis, kuriame Jūs būtinai turite apsilankyti, nes…

LIETUVA PLIUS! – tokiu šūkiu pasitinka Jus šių metų „Marijampolė Music Park“ festivalis, nes jame – išskirtiniai tarptautiniai muzikiniai tandemai ir sąsajų su Lietuva turintys atlikėjai.

„Lietuva+Vokietija“ , „Lietuva+Ukraina“, „Lietuva+Latvija+Estija“, „Lietuva+Belgija“

PREMJEROS! Daugelis festivalio „Marijampolė Music Park“ koncertinių programų skambės Lietuvoje pirmą kartą. Jos nebus nuskambėjusios nė viename Lietuvos festivalyje prieš tai ar po to, jos nebus nuskambėjusios Lietuvos koncertinių įstaigų sezono repertuare. Šio festivalio koncertų programos išskirtinai skambės tik „Marijampolė Music Park“ festivalyje!

MUZIKA PLIUS! Visuomet yra įdomu ir patrauklu, kai muzika palydima poezija, teatru, šokiais, vaizdais ir kitais menais. Festivalio „Marijampolė Music Park“ klausytojai turės ir šią galimybę – išgirsti ir pamatyti  menų sintezės projektus,  tai  – „JOS vizi-JOs“, kuris  reiškia jos ir jo pokalbius bei vizijas žodžio ir muzikos plotmėse bei „Nuo klasikos iki flamenko“ koncerte pasigėrėti muzikos ir šokio sąveika, žaisme, judesio bei garso vyksmo potyriais.

ATRADIMAI! Visuomet galvojame, kad viską jau seniai ir gerai žinome, tačiau… nauja rubrika festivalyje, kurioje kiekvieną kartą ir kiekvienais metais „atrasime“ vis naują muzikinį instrumentą, o šį kartą – gitarą.

ATŽALYNAS! Festivalyje „Marijampolė Music Park“, kuriame jau trečius metus dalyvauja tik profesionalūs ir aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio klasikinės ir džiazo muzikos atlikėjai, šiais metais pabaigos koncerte kartu su kameriniu orkestru „Senoji CAMERATA“ savo muzikines jėgas pademonstruos du jaunieji ir talentingieji Marijampolės muzikos mokyklos auklėtiniai, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai.

„Rengiant ir sudarant šių metų „Marijampolė Music Park“ festivalio programą norėjosi išskirtinumo tiek jau buvusių „Marijampolė Music Park“ festivalio programų aspektu, tiek visos Lietuvos koncertinių įstaigų sezonų bei vasaros festivalių aspektu“, – sako festivalio meno vadovė, pianistė Eglė Kasteckaitė. Tai reiškia, kad dauguma festivalio programų skambės „Marijampolė Music Park“ festivalyje pirmą kartą apskritai. Jos nebus nuskambėjusios nė viename Lietuvos festivalyje prieš tai ar po to, jos nebus skambėjusios Lietuvos koncertinių įstaigų sezono repertuaruose ir t.t. Tai išskirtinai skambės tik „Marijampolė Music Park“ festivalyje ir kvies koncertuose apsilankyti ne tik marijampoliečius, bet ir svečius iš visos Lietuvos.

Dar vienas išskirtinis festivalio programos aspektas – tai netikėtai susikūrę Lietuvos ir užsienio muzikų tandemai, todėl neatsitiktinai ir buvo sugalvota festivalio paantraštė, šūkis – „Lietuva plius“! Festivalio atidarymo vakaras rugpjūčio 25 dieną būtent ir pradės „Lietuva plius“ idėjos įgyvendinimą. Koncerte apsijungs aukščiausio meistriškumo Lietuvos ir Vokietijos pajėgos – tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas M. K. Čiurlionio styginių kvartetas, kuris parengs programą kartu su solistais iš Vokietijos – sopranu Viktorija Kaminskaite ir tenoru Paulu Kaufmannu. Viktorija beveik prieš 15 metų išvyko studijuoti į Vokietiją ir sėkmingai šiuo metu tęsia savo dainininkės karjerą. Į Lietuvą Viktorija sugrįžta labai trumpam – D. Ibelhauptaitės režisuojamos operos vaidmenims kurti ir kamerinės muzikos koncertams kartu su pianiste Egle Kasteckaite. Paul Kaufmann žinomas Vokietijos tenoras, kuris kuria vaidmenis reikšmingiausiuose Vokietijos operos teatruose. Kartu visi šie muzikai pristatys nuotaikingai gaivią ir romantiškai šmaikščiai programą „Arte operette“.

Du unikalūs festivalio džiazo naktų koncertai rugpjūčio 26-ą ir 27-ą dienomis – tai „Aš jaučiu meilę…“ ir „Via Baltica Jazz“ alsuos išskirtinumu, originalumu, romantiškumu, gaivališkumu ir, žinoma, profesionalumu. Pirmoje džiazo naktyje rugpjūčio 26-ąją visų širdis virpins gruzinų kilmės džiazo dainininkė Katiko Purtseladze ir jos vyras, ukrainietis pianistas Pavel Ignetyev. Skambės žinomos ar atpažįstamos, mažiau žinomos, tačiau kupinos meilės, romantinės ir ne tik džiazo baladės. „Pianistą Pavelą Ignatyevą su mūsų šalimi sieja sentimentai, jis, būdamas septyniolikos metų, pirmą kartą lankėsi Lietuvoje ir susidraugavo su mumis – Kauno J. Naujalio muzikos mokyklos pianistais, vėliau mūsų keliai susikirto Austrijoje, Zalcburge, žinomo pianisto D. Baškirovo fortepijono kursuose Mozarteumo muzikos mokykloje“ – pasakoja festivalio organizatorė E. Kasteckaitė. „O šiais informacinių technologijų laikais, kai bet kokia tau rūpima informacija yra pasiekiama ir gali klausytis įvairiausių įrašų, susiradau talentingojo pianisto Pavelo įrašus ir „atradau“ nuostabų duetą, kurį galėjau pakviesti ir į „Marijampolė Music Park“ festivalį“, – džiaugiasi E. Kasteckaitė. 27-tos dienos džiazo naktis bus ekspresyvi ir „su jėga“, kadangi apsijungs trijų Baltijos šalių vyrų muzikų pajėgos – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, todėl neatsitiktinai sugalvotas ir koncerto pavadinimas „Via Baltica Jazz“. Čia klausytojai galės mėgautis aukščiausio lygio instrumentinio džiazo atlikimu.

Rugpjūčio 28-ą dieną festivalis „Marijampolė Music Park“ klausytojams pasiūlys atsipalaiduoti – šiltai, jaukiai kamerinėje aplinkoje praleisti sekmadienio popietę. O joje – originalus muzikos ir žodžio dialogas. Sceninį aktorinį meistriškumą skleis nacionalinės premijos laureatė aktorė Nelė Savičenko ir jaunosios kartos talentingasis aktorius Ainis Storpirštis, muzikinę dialogų pusę kurs Lietuvos nacionalinės premijos laureatas saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir pianistė Eglė Kasteckaitė. Tai mamos ir sūnaus pokalbiai – vizijos, koks turėtų būti gyvenimas, apie kokį mes svajojame ir kokio mes jo tikimės. Pokalbiai parengti pagal K. Džibrano poemą „Pranašas“. Dialogų metu skambės džiazo improvizacijos ir klasikiniai kūriniai saksofonui bei fortepijonui. Šio koncerto pavadinimas yra užkoduotas. „JOS vizi-JOs“ reiškia jos ir jo pokalbius bei vizijas žodžio ir muzikos plotmėse. Šio muzikos ir žodžio dialogų režisierė Eglė Storpirštienė.

„Labai norėčiau, kad rugsėjo 30-os dienos koncertas pradėtų naują rubriką „Marijampolė Music Park“ festivalyje. Taip, kaip gražiai prigijo KLASIKOS VAKARAI, DŽIAZO NAKTYS, taip norėčiau, kad nuo šių metų festivalyje būtų koncertas, skirtas kokiam nors vienam muzikos instrumentui, kurį mes galėtumėme visi iš naujo ir iš naujo „ATRASTI“, – sako festivalio organizatorė. Taigi rugsėjo 30-oji – „Gitaros atradimų“ diena, kurioje skambės įvairiaspalvė vilniečių gitaristų (Vilnius Guitar Trio) programa nuo klasikos iki flamenko. Šią programą Vilnius Guitar Trio jau bus atlikęs Gitarų festivalyje Vilniuje, tačiau dėl to ji tikrai nepraras šviežumo ir patrauklumo. Ir vis tik ši muzikinė programa  pretenduoja tapti premjerine, nes koncerte dalyvaus šokių grupė „Solea“, kuri muzikai suteiks įprasmintą judesio ir šokio teatro įspūdį.

Na, ir pagaliau rugpjūčio 31-ąją ilgai brandintas festivalio uždarymo koncertas. Jis vėl gi unikalus – iš dalies premjerinis, nes su belgų gitaristu ir Marijampolės talentingiausiais vaikais „Senosios Cameratos“ orkestras dar nėra grojęs, o ir tokio klasikinio koncerto nėra dar vedęs režisierius Vytenis Pauliukaitis. Festivalio uždarymo koncerte grieš vienas profesionaliausių ir jaunatviškiausių kamerinių orkestrų Lietuvoje, kuris šiuo metu grąžinasi savo senąjį sceninį vardą – „Senoji Camerata“. Šį kolektyvą subūrė smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, tačiau, kaip ir Lietuvos kamerinio orkestro vadovas Sergejus Krylovas, Vilhelmas ne visuomet griežia su savo kolektyvu. „Marijampolė Music Park“ festivalyje „Senoji Camerata“ grieš kartu su belgų kilmės gitaros solistu Chrisu Ruebensu. Orkestras ir solistas pristatys šokių muzikos programą nuo klasikos iki tango, todėl neatsitiktinai pavadinta ir koncerto programa „Pas de deux“ – „Žingsniai dviem“. Šiuo atveju – solistui ir orkestrui. Pažymėtina yra tai, jog orkestro muzikantai yra labai aukšto profesinio meistriškumo atlikėjai, ne kartą koncertavę su žymiuoju Gidonu Kremeriu, todėl orkestro koncerto programoje skambės ir nemažai solo orkestro artistų numerių kartu su orkestru. Dar viena maloni ir skatinanti kultūrą žinia, jog orkestras koncerte muzikuos kartu su dviem talentingiausiais Marijampolės jaunaisiais talentais, respublikinių konkursų laureatais – Povilu Stonkumi ir Karoliu Šerpyčiu. „Koncerte bus ir muzikinių staigmenų“, – intriguoja festivalio organizatorė ir tikisi, kad festivalio programa savo premjeromis ir muzikiniu išskirtinumu skatins kultūrinį turizmą į Marijampolę – pritrauks šį kartą nemažai klausytojų ir kultūringų turistų ir visos Lietuvos.

Gero, gražaus, skambaus, įsimintino ir nepakartojamo Jums laiko!

Komentaras “Festivalis MARIJAMPOLĖ MUSIC PARK atkeliauja su ambicingu šūkiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE