Pagrindinis > Regione > Kultūra > Festivalis „Marijampolė Music Park“ sudrebino miesto parkus

Festivalis „Marijampolė Music Park“ sudrebino miesto parkus

 

Rugpjūčio 21–23 dienomis Marijampolės miesto parkuose ir kiemeliuose skambėjo antrojo klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampolė Music Park“ koncertai. Juose žiūrovai galėjo mėgautis klasikine ir džiazo muzika, poezija bei smėlio piešiniais, kurie gimė lydimi džiazo improvizacijų. Visi renginiai buvo nemokami. Tai VšĮ „Sol artis“ ir Marijampolės savivaldybės bei rėmėjų dovana marijampoliečiams.

Festivalio atidarymo koncerte Poezijos parke pasirodė trimitininkas Bo Fuglsang iš Londono karališkosios filharmonijos: Lietuvoje visame pasaulyje šlovę pelnęs trimitininkas viešėjo pirmą kartą. Kartu su trimitininkui iš Londono nuostabiausius W. A. Mozarto kūrinius atliko vienas profesionaliausių kamerinės muzikos kolektyvų šalyje – Lietuvos kamerinis orkestras (meno vad. Sergej Krylov), diriguojamas Roberto Šerveniko. Dar viena festivalio atidarymo vakaro intriga buvo Lietuvos operos ir baleto teatro primadona, auksinio balso savininkė Joana Gedmintaitė, kuri žavėdama savo balso spalvingumu ir nepriekaištinga virtuoziška technika atliko W. A. Mozarto ir kitų autorių kūrinius.

Šeštadienio popietę žiūrovai rinkosi į vadinamą „Kačių kiemelį“, kur vyko muzikos ir poezijos popietė „Moters portretas“. Popietėje dalyvavo trys kuriančios moterys, kurios kiekviena savaip bandė atskleisti kūrybiškąjį moters pasaulį. Aktorė Adrija Čepaitė, smuikininkė Agnė Doveikaitė ir pianistė Eglė Kasteckaitė pristatė programą, kurioje skambėjo eilės apie moters meilę ir gyvenimą, muzikos perlai, sukurti moterų kompozitorių, ir kūriniai, įkvėpti didžiųjų moterų mūzų.

Tą patį šeštadienį marijampoliečių laukė interaktyvus džiazo vakaras, pavadintas „Smėlio džiazu“. Vytauto Didžiojo parke saulei nusileidus karaliavo laureatų vardus pagrindiniuose džiazo konkursuose pelniusio ansamblio „Made in 234“ džiazo improvizacijos bei smėlio menininkės Jurgitos Minderytės smėlio piešiniai.

Rugpjūčio 23-osios vakarą festivalis pakvietė pasiklausyti geriausio ir profesionaliausio Lietuvoje a capella stiliumi dainuojančio ansamblio „Jazz Island“ (vad. Artūras Novikas) muzikinių viražų nuo populiariausių klasikinių instrumentinių kūrinių iki džiazo ir lietuviškų šlagerių.

Aldonos Katilienės, Laimos Kraukšlienės, Aurelijos Baniulaitienės ir Vytenio Skroblo nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE