Pagrindinis > Dėmesio! > Filmo ,,AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU” pristatymas ir susitikimas su filmo režisieriais

Filmo ,,AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU” pristatymas ir susitikimas su filmo režisieriais

 

Kino teatre „Spindulys“ 2016 m. sausio 12 d. 17 val.

filmo ,,AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU” pristatymas ir susitikimas su filmo režisieriais

Režisieriai: Maxì Dejoie, Virginija Vareikytė

Šalis: Italija, Lietuva

Žanras: Istorinis, dokumentika

Trukmė: 1 val. 15 min.

Cenzas: V

Bet kokia priespauda pagimdo pasipriešinimą.

Jaunas kovotojas už laisvę ir KGB operatyvinis darbuotojas subrendo sovietmečiu. Šiandien jie vertina lemiamomis akimirkomis pasirinktus skirtingus gyvenimo kelius. Disidento žmona, ilgus metus laukusi iš psichiatrinių ligoninių kalėjimo sugrįžtančio vyro, stengiasi užpildyti jo atmintyje atsivėrusias prarajas. Septynerius metus tremtyje kalėjęs pogrindinės spaudos rašytojas susitinka su savo buvusiu tardytoju. Vilniaus centre tebeveikiančiame viešbutyje atsakymų į taip ir neatsakytus klausimus ieško antikvaro kolekcininkas, anuomet šioje vietoje suimtas ir išvežtas į devynis mėnesius trukusią nežinią.

„Aš už tave pakalbėsiu“ – tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje. Jos leidžia mums betarpiškai pažinti ir prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio. Kunigas Julius Sasnauskas, garsūs rezistentai Algirdas Statkevičius ir Vytautas Urbonas, žymus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas, buvęs operatyvinis KGB darbuotojas Danas Arlauskas, buvęs KGB tardytojas Vytautas Urbonas dalinasi iki šiol nežinomomis gyvenimo detalėmis ir kviečia dar kartą prisiminti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Filmo idėja gimė jaunam italų režisieriui Maxì Dejoie, kuris prieš keletą metų su savo filmu „Gerberio sindromas“ dalyvavo festivalyje „Kino pavasaris“ ir apsilankė Vilniuje esančiame KGB muziejuje. Čia patirtas emocinis šokas paskatino M. Dojoie visai Europai papasakoti apie sovietų režimo įvykdytus žiaurius nusikaltimus. Į bendraautores jis pakvietė kitą jauną kino kūrėją – Virginiją Vareikytę.

Filmo anonsai: https://youtu.be/yKgatXJW3uM; https://youtu.be/xonRGnKkMPI; https://youtu.be/aT2-5lwgT7g.

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE