Pagrindinis > Naujienos > Finansų ministras bendravo su Marijampolės regiono merais ir verslininkais

Finansų ministras bendravo su Marijampolės regiono merais ir verslininkais

Šiandien su Marijampolės savivaldybės ir viso regiono vietos savivaldos, verslo ir bendruomenių atstovais Marijampolėje bendravo šalies finansų ministras Vilius Šapoka. Kartu su ministerijos ekspertais ministras pristatė būsimą mokesčių reformą, kurioje daug dėmesio skiriama regionams ir šešėlinės ekonomikos mažinimui. Nuo 2019 m. įsigalios trimetis esminių apmokestinimo pokyčių planas, paliesiantis NPD, GPM ir akcizus, nauji ekonomikos „šešėlio” mažinimo būdai, europinės paramos scenarijus iki 2027 m. Kaip teigė ministras, reformos tikslas – sumažinti mokestinę naštą, kad ji taptų mažiausio lygio visose Baltijos šalyse. Taip pat numatomas kitoks GPM perskirstymas nei galiojo iki šiol. Jau dabar ministerijos svetainėje skelbiama pajamų skaičiuoklė, pagal kurią kiekvienas dirbantysis gali pasiskaičiuoti savo būsimas pajamas ir mokesčius.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas kėlė emigracijos iš periferijos ir su tuo susijusios didėjančios vietos biudžeto naštos klausimus. Jam pritarė ir Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis. Marijampolės LEZ’o administratorius Simonas Petrulis prašė glaudesnio dialogo su ministerija. UAB „Mantinga” valdybos narys Kęstutis Svitojus abejojo, ar tikrai užsienio investicijos yra „sidabrinė kulka”. Jo teigimu, Marijampolės LEZ’ui dar reikėtų vytis „Mantingą” pagal regionui sukuriamą pridėtinę vertę. „Įmonėje turime pusantro tūkstančio darbuotojų, o mokesčių skaičiuoklė dar nėra iki galo subalansuota”, – priekaištavo jis. Anot jo, viena didžiausių problemų regione – darbo jėgos trūkumas. „65 procentus darbuotojų atsivežame iš aplinkinių rajonų, nes dabartinė „Sodros” pašalpų sistema neskatina vietos žmonių dirbti”, – teigė „Mantingos” atstovas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius priminė apie parengtą ir Marijampolės regiono plėtros tarybos patvirtintą regiono specializacijos programą. Jo teigimu, dažnai centrinė valdžia sukelia tam tikrus lūkesčius, o vėliau visa tai užmetama. Jis išreiškė viltį, kad nors koks finansavimas pagal parengtą programą bus nukreiptas į Marijampolės regioną. Kad programa parengta gerai, patvirtino ir susitikime dalyvavusi viceministrė Loreta Maskaliovienė. Čia buvo paliestos ir muitinės terminalo infrastruktūros bėdos, kiti šiam regionui būdingi reiškiniai.

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE