Pagrindinis > Dėmesio! > Folkloro ansamblio „Žibinyčia“ „Aukso paukštės“ sutiktuvės

Folkloro ansamblio „Žibinyčia“ „Aukso paukštės“ sutiktuvės

 

Balandžio 3 d., sekmadienį, 14 val., Marijampolės kultūros centre Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansambliui „Žibinyčia“ ir jo vadovui Žydrūnui Rutkauskui, nominuotiems geriausiu folkloro ansambliu ir vadovu, bus įteiktas garbingas „Aukso paukštės“ apdovanojimas. Šventiniame „Aukso paukštės“ nominacijos laureato koncerte folkloro ansamblis „Žibinyčia“ dovanos gražiausias savo programų dainas ir šokius.

Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtos „Aukso paukštės“ nominacijos meno kolektyvams teikiamos už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių inicijavimą. Laureatus atrinka kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

Ansamblis ŽIBINYČIAAnsamblis „Žibinyčia“ dainomis, šokiais ir muzika jau daugiau kaip dešimt metų reprezentuoja Sūduvos kraštą, populiarina liaudies tradicijas, daug koncertuoja ne tik Marijampolės savivaldybėje, bet ir kituose regionuose, dalyvauja Dainų šventėse, folkloro festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, LRT laidų „Geras ūpas“ ir „Duokim garo“ varžytuvėse.

Į Marijampolę „Aukso paukštė“ atskrenda jau penktą kartą: 2002 m. apdovanojimas nominacijoje „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ įteiktas Marijampolės kultūros centro kameriniam chorui „Suvalkija“, 2003 m. nominacijoje „Naujai suspindusi žvaigždė“ – Česlovo Sasnausko kameriniam chorui, geriausio respublikos vokalinio kolektyvo nominacija – vyrų ansambliui „Sūduvietis“, 2015 m. – geriausio rajono choreografijos kolektyvo nominacija – vyresniųjų grupės tautinių šokių kolektyvui „Jotvingis“

Šiemet „Aukso paukštės“ apdovanojimai teikiami jau septynioliktą kartą. „Aukso paukštė“ šiais metais taip pat bus įteikta ir dar vienam Sūduvos regiono kolektyvui – geriausio vokalinio ansamblio nominacijos laureatu pripažintam Šakių rajono Sintautų kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Mozaika“ ir jo vadovui Deividui Kerevičiui.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE