Pagrindinis > Naujienos > Galeno kremas Kleopatros grožiui

Galeno kremas Kleopatros grožiui

Marijampolės kolegijoje kovo 8 dieną vyko renginys moters solidarumo dienai paminėti, kurį suorganizavo  Marijampolės kolegijos Kultūros ir sporto industrijų vadybos IV kurso studentė Laura Pečkiene. Renginys buvo neįprastas tuo, kad moterys kvietė drauge susiburti, bent šiek tiek atitrūkti nuo kasdienės rutinos, pakalbėti apie grožį bei pačioms pasigaminti 100 proc. natūralų veido kremą. Todėl ir renginio tema buvo išskirtinė – ,,Galeno kremas Kleopatros grožiui“, kuri kvietė nusikelti į senovės Graikiją, kadangi didysis graikų medikas ir filosofas Galenas sukūrė pirmąjį veido kremą moteriai, kad kiekviena moteris pasijaustų kaip Kleopatra.

Reginio vedėjos kvietė dalyves susiburti į bendrą ratą. Ir, kad šis ratas turėtų savo išskirtinį ženklą, visos renginyje dalyvavusios moterys buvo apdovanotos Lauros Pečkienės veltomis gėlėmis, kurios tapo susibūrimo jungtimi.

Pradžioje studentė Laura papasakojo apie galimą cheminių medžiagų žalą organizmui, naudojamų kosmetikoje ir paragino kosmetikos priemones rinktis atidžiai ir atsakingai, juo labiau, kad tikrai yra alternatyvų. O tos alternatyvos – tai natūrali kosmetika. ,,Natūraliuose kremuose dažniausiai naudojami distiliuoti gėlių vandenys (hidrolatai), augaliniai aliejai, rečiau gyvūninės kilmės riebalai bei natūralūs emulsikliai (pvz., išgaunami iš kviečių, alyvuogių arba bičių vaškas). Iš tokių ingredientų pagaminti kremai žinoma yra brangesni, trumpiau galioja, tačiau labai naudingi. Juk mūsų oda yra pats didžiausias organas. Vyrauja nuomonė, kad negalima tepti ant odos to, ko negalima būtų suvalgyti. Derėtų paminėti, kad natūralūs kremo ingredientai gali alergizuoti, todėl vertėtų pasidomėti ar sudėtyje nėra jus alergizuojančių produktų (pvz., tam tikrų riešutų ar sėklų aliejaus arba citrusinių eterinių aliejų). Būtina pasidomėti apie aliejų, hidrolatų bei eterinių aliejų savybes; žinoti koks aliejus kokiai odai tinka (pvz., migdolų aliejus tinkamas net kūdikiams, o simondsijų aliejus savo sudėtimi primena žmogaus odos riebalą, sviestmedžio aliejus tinkamas sausai jautriai odai ir t.t.)“ – pasakojo Laura.

Pasinaudodama Marijampolės kolegijoje veikiančio regioninio STEAM atviros prieigos centro įranga, Laura parodė kremo gamybos eigą, papasakojo apie sudedamųjų dalių savybes. O renginio dalyvės vėliau pačios pasigamino dviejų rūšių veido kremus: su juodgrūdžių aliejumi ir migdolų aliejumi.

Susibūrimas baigėsi žolelių arbatos gėrimu, smagiai pašnekesiais bei džiugia bendrystės nuotaika.

Marijampolės kolegijos SD21IS studentė, MKSA prezidentė Vilija Botyrienė

Fotografijų autorius Gintaras Misiurevičius. 

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE