Pagrindinis > Žmonės > Interviu > Gediminas Akelaitis: „Mokslo ir sveikatos sritis uzurpavo politika“

Gediminas Akelaitis: „Mokslo ir sveikatos sritis uzurpavo politika“

„Kovidas“, tarsi tai būtų ne vien liga, o tikras karas, viso Žemės rutulio, apžaboto didžiulės kaukės, visus žmones šokdina pagal vieną dūdelę – nėra nė vieno, kurio kovidiada (taip galima pavadinti šį laikotarpį) nebūtų palietusi. Ir tarsi tikrame kare kariaujama labai sąžiningai taip pat vienodai visose šalyse: melagienos kapojasi su tiesienomis (oficialiojoje komunikacijoje mums įprasti žodžiai „melas“ ir „tiesa“ mutavo kaip ir tas koronavirusas), vakseriai pjaunasi su antivakseriais, o šešėlis (tiesa, labai aktyvus) sau tyliai kikena, mat jo fone vyksta eiliniam stebėtojui nematomi dalykai. O tas eilinis stebėtojas pirmų pirmiausia bijo. Ir bijo labai, mat mirtys nuo koronaviruso ypač akcentuojamos. Oficialiai tai skamba taip: na, mirė – visi miršta, bet štai „koronos“ auka… Pirmosios karantino bangos metu  graudžiai juokingai atrodė ne vienos savivaldybės merų užuojauta nuo koronaviruso mirusių artimiesiems – tokios užuojautos būdavo pareiškiamos „kritusiems už tėvynę“…

Desperatiškai įsisiūbavusi situacija dėl koronaviruso siautėjimo šiuo metu bandoma valdyti vieninteliu būdu – siekiu visus paskiepyti (už sutikimą būti paskiepytam ir dovanos žadamos, ir grasinimais svaidomasi). Todėl atrodo, jog sveikata jau nelabai kam ir rūpi, o rūpi vienintelis dalykas – tikslingai panaudoti visas nupirktas vakcinas, tai reikštų – suleisti į tautiečių organizmus.

Apie kovidiadą kalbamės su žinomu gydytoju Gediminu AKELAIČIU, beje, neseniai prasirgusiu kovidu (koronavirusą medikui „padovanojo“ ligonis, kuriam medikas suteikė pagalbą), tačiau išlikusiu ištikimam savo principams.

– Visuotinės ekstremalios situacijos metu, beje, trunkančios jau gana ilgai, visais kanalais oficialiai transliuojama viena tiesa (kaip senais „gerais“ tarybiniais laikais: viena partija – viena tiesa)…

– Šimtaprocentinės tiesos niekada nebūna, o štai šioje situacijoje – ypač. Tačiau esi vos ne tautos priešas, jei turi savo nuomonę, kurią gali argumentuotai pagrįsti.

Taip, atsirado naujas sukėlėjas, diagnozuojama liga, kurios dar niekas, deja, nesugeba kontroliuoti, taigi šioje situacijoje nėra ir to vieno vienintelio algoritmo, galinčio tiksliai nurodyti, kaip reikia elgtis.

– Bet vis tik elgiamasi taip, tarsi jis, tas algoritmas, būtų!

– Lietuvoje šią situaciją savanaudiškai išnaudoja nekompetentingi politikai, darydami sau reklamą. Žmonės, kurie neturi autoriteto, šioje situacijoje yra nekompetentingi, vadovauja šaliai draudimais, grasinimais, priimdami neadekvačias priemones, sakydami netiesą.

Dabar vyksta tik supriešinimas ir susipriešinimas, nes vienoje barikadų pusėje „bandomieji triušiai“, kitoje – tie, kurie priešinasi nelogiškam spaudimui.

To paties didžiulio spaudimo dėka daugybė žmonių leidosi skiepijami dėl pačių įvairiausių priežasčių: tai darbdavių vertimo, tai galimybių paso peripetijų, ir sveikata šiuo atveju buvo tikrai ne pirmoje vietoje.

– Apie kokius pliusus ir kokius minusus galite kalbėti kaip medikas domėdamiesi  vakcinomis nuo kovido?

 – Pliusų jokių kol kas nematau. Vakcina eksperimentinė. Numatyta, jog tik 2023 metais bus pateikti galutiniai jos tyrimų rezultatai, bus aiškus jos poveikis – tai pripažinę gamintojai. Štai kodėl niekas neprisiima atsakomybės už galimas komplikacijas. O tų komplikacijų yra. Ir labai skaudžių. Yra žmonių, pasiskiepijusių du kartus, kurie ir sunkiai sirgo, ir iki šiol turi rimtų sveikatos problemų, be to, ir jokių antikūnų jų organizme nėra. Štai, pavyzdžiui, vienas atvejis: žmogus neteko 50 proc. regėjimo po to, kai persirgęs kovidu pasiskiepijo… Kitą žmogų po pirmo skiepo tris dienas skaudėjo, o po antro jo sveikata visiškai pašlijo…

Joks skiepas neduoda 100 proc. garantijų, tačiau bent apie juos žinoma. O šiuo atveju – absoliučiai jokių garantijų.

– O kaip garsioji ir šiuo metu labai populiari frazė: „Tikiu mokslu!“?

– Mokslo sritį (kaip ir sveikatos) uzurpavo politika.

Medikai mokslo keliu eina, jie žino, kad ne visoms ligoms tinka tas pats vaistas. Juolab kad ir ligos formų esti įvairių: nuo pačių lengviausių iki sunkiausių, netgi mirtinų. Tas pats pasakytina ir apie „Covid-19“.

Be to, nuo visų ligų mirštama, ir „kovidu“ lošti yra nusikaltimas.

Kalbant apie masinės vakcinacijos procesą, šiuo atveju galima kalbėti, deja, ne apie sveikatą, o apie politiką. Juk niekas negali atsakyti: gali būti, kad po kelių vakcinos suleidimų organizmas nesureaguos taip, kaip laukiama, o reaguos priešingai, niekas nieko nežino, ar neatsisuks viskas priešiškai. Gali būti, kad kelios vakcinos dozės viena po kitos gali išsekinti organizmą, ir viskas gali baigtis blogai.

– Kam naudingas šis, jūsų žodžiais tariant, nusikalstamas lošimas su „Covid-19“?

– Pirmiausiai – farmacijos mafijai, kuriai ir tarnaujama. Vakcinacija – galimybė pasaulio magnatams užsidirbti. Vakcina atsirado, ir pasaulyje „išdygo“ 9 nauji milijardieriai. Visi jie susiję su vakcinomis.

Štai Lietuva kiekvienam gyventojui po 8 vakcinos dozes pripirko, o sutartyse su gamintojais nurodoma, jog neleidžiama vakcinų kitoms šalims perduoti. Vadinasi, visas jas suleisti saviems yra įsipareigota.

Kiek kainuoja viena vakcinos dozė? Konfidencialu. Ir apskritai – daug kas čia konfidencialu.

– Bet statistika skelbia…

– Jokia statistika nepasitikiu. Pats esu susidūręs su faktu, kaip ta statistika „kalama“:   numirė traumatologinis žmogus dėl lydinčių susirgimų, ne dėl „kovido“, artimieji teigė, jog jų buvo paprašyta, kad įrašas būtų „nuo kovido“…

– O Galimybių pasas?

– Galimybių pasas! Kiekvienas batsiuvys gali perskaityti tavo duomenis. Su sveiku žmogumi negalima taip žaisti. Jei turi nuodėmių, eik pas kunigą, sveikatos bėdų – pas gydytoją. Niekas neturi teisės tavo duomenų atskleidinėti!

– Turite už ką kritikuoti atsakingus už pandeminės situacijos valdymą.

– Jie juk nieko nedarė dėl pandemijos valdymo, tik gąsdino – net ir ligoninių lovų skaičiaus mažinimu, periferijos ligoninių naikinimu. Valstybės politika netinkama. Lovų per daug? Gydytojų per daug? Reali situacija visai kitokia.

Apskritai visa, kas vyksta, tai totalitaristinės valstybės metodai: lengvatos lojaliesiems, nuobaudos neklusniesiems, žmonių skirstymas. 30 metų nuolankumas buvo kalamas, skatinamas abejingumas, žmonės buvo „zombinami“, atprato nuo žmogiškumo, jų smegenys atrofavosi. Tikėta, jog tai jau praeitis. Deja! Kas vyksta dabar? Milžiniškos represijos! Jei tu mąstai, tačiau neatitinki valdžios politikos, tave laisvai gali apšaukti valstybės priešu.

– Jūs atsisakėte skiepijimosi, taigi buvote priverstas tikrintis kas 7–10 dienų greituoju PGR testu. Persirgęs „Covid-19“, įgijote teisę į Galimybių pasą.

– Kurio aš neimsiu.

– Dėkoju už pokalbį.

Autorės nuotraukoje – gydytojas Gediminas Akelaitis.

Komentaras “Gediminas Akelaitis: „Mokslo ir sveikatos sritis uzurpavo politika“

  1. Laba, paimkite interviu tiesiai is Marijampolės reanimacijos kur dabar Akelaitis guli prijungtas prie visu imanomu aparatu bando paneigti COVID-19 ezistavimą savo gyvybės kaina.
    Tikėkimes kad pasveiks, nors gal bus nuršytas kaip pats teigia neegzistuojančiai statistikai..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE