Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Geriausiu metų sekliu pripažintas marijampolietis Donatas Merkevičius

Geriausiu metų sekliu pripažintas marijampolietis Donatas Merkevičius

Kiekvienais metais, jau nuo 1993 metų, skelbiamas konkursas „Metų seklys“. Konkurso tikslas – išrinkti ir paskatinti Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnus, profesionaliausiai ir operatyviausiai išaiškinusius sunkius ir painius nusikaltimus. Konkurso idėja ne tik prigijo – ji tapo viena stipriausių šalies kriminalinės policijos tradicijų iki pat šių dienų. Geriausią Metų seklį renka sudaryta specialioji komisija, o pirmųjų trijų vietų nugalėtojai tradiciškai skelbiami minint Lietuvos kriminalinės policijos dieną – spalio 27-ąją.

“Nusikaltėlių išradingumui, regis, nėra ribų. Vis tik, sulig kiekvienais metais, sulig kiekviena diena pareigūnų profesionalumas auga ir nusikaltėlių išradingumo ribas peržengia ir žingsniu, o ne retais atvejais – ir dviem, priekyje vis dažniau matome savo kolegas, kurie sutelktai, negailėdami savo asmeninio laiko, pasišventę ir atsidavę tarnybai, išaiškina vis sudėtingesnes nusikaltimas veikas, o dar svarbiau – vis dažniau užkertamas kelias galimoms nusikalstamos veikoms, net jei to ir nesužino eiliniai Lietuvos piliečiai” – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Komisijos sprendimu, 2017 m. Metų seklio titulo nusipelnė ir 2017-ųjų m. Metų sekliu pripažintas Donatas Merkevičius – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus (toliau – KPONTS) 2-ojo poskyrio vyriausiasis tyrėjas. Šiandien Donatui bus įteikta simbolinė Šerloko Holmso pypkė.

Marijampolės kriminalistai komisijai pristatė tyrimą, kurio metu buvo atskleistas Ukrainos piliečio nužudymas Lietuvoje. Šis tyrimas komisijos pripažintas geriausiu. Tad, 2017-ųjų metų I vietos nugalėtojais paskelbti didžiausią darbo indėlį įnešę pareigūnai: Tomas Rainys, Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus (toliau – KPONTS) viršininkas, Vitalijus Šonas, Marijampolės apskr. VPK KPONTS 1-ojo poskyrio vyresnysis specialistas, Donatas Merkevičius, Marijampolės apskr. VPK KPONTS 2-ojo poskyrio vyriausiasis tyrėjas. Šie pareigūnai savo užsispyrimo, profesionalumo, atsidavimo tarnybai dėka, per rekordiškai trumpą laiką – praktiškai per 1 parą – išaiškino tyčinę žmogžudystę. 2016 m. balandžio 12 d. Marijampolės apskr., Kalvarijos sav. Trakiškų kaimo ribose, netoli magistralinio kelio A5, buvo rastas vyriškio kūnas su šautine žaizda galvoje. Pareigūnai atliko milžinišką darbą: daugybę kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmų, surinko ir išanalizavo žodinę ir milžinišką kiekį vaizdo informacijos, nustatė nužudytojo asmenybę, įtariamąjį, jų abiejų bendrą „verslą“, galiausiai – byla iškeliavo į teismą.

2017-ųjų metų II vietos nugalėtojais pripažinti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistai: ONT valdybos 3-iojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Dovydas Komka ir ONT valdybos 4-ojo skyriaus vyriausioji tyrėja Gintarė Gumauskaitė. Panevėžio policijos kriminalistai atliko tyrimą, kurio metu buvo sutriuškinta organizuota nusikalstama grupuotė, užsiimanti narkotikų prekyba ir gabenimu tarptautiniu mastu. ONG palaikė ryšius su nusikalstamo pasaulio atstovais iš Ispanijos ir Rytų Europos valstybių. Pareigūnai nustatė narkotikų prekybos taškus Panevėžyje, išsiaiškino jų veikimo schemą, metodus ir kvaišalų pristatymo būdus. Atliekant tolesnį tyrimą ir glaudžiai bendradarbiaujant su Muitinės departamento pareigūnais, buvo nustatyti ONG planai hašišo kontrabandai. Kvaišalai turėjo būti gabenami iš Ispanijos į Rytų Europos valstybes, dalis krovinio buvo skirta Lietuvos juodajai rinkai. Tačiau, įtariamieji buvo sulaikyti ir buvo užkirstas kelias jų vykdomai nusikalstamai veikai tarptautiniu mastu. Panevėžio apygardos teismo nutartimi du organizuotos nusikalstamos grupės nariai pripažinti kaltais. Vienam skirta 13 metų nelaisvės, kitas kalės 12 metų ir 6 mėnesius. Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartimis dar du organizuotos nusikalstamos grupės nariai pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti.

2017-ųjų metų III vietos nugalėtojais pripažinta Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos komanda: 4-ojo skyriaus viršininkė Aurelija Pranckienė, 3-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Vygandas Vilimas ir 3-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas vyriausiasis tyrėjas Pavel Prokopenko. Šiaulių kriminalistai išaiškino nusikalstamą grupuotę, gabenusią šimtus kilogramų narkotikų (hašišo siuntos vertė gali siekti net 3 mln. eurų). Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę kruopštų tyrimą ir gavę duomenų, jog per Lietuvos valstybės sieną gali būti gabenamas labai didelis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų, pasitelkę Kauno teritorinės muitinės pareigūnus, 2017 m. vasario 22 d. surengė operaciją, kurios metu buvo sulaikytas vilkikas, gabenęs apie 306 kg narkotinės medžiagos – kanapių dervos (hašišo) ir 500 psichotropinių ekstazio tablečių (įtariama, kad tabletės buvo siunčiamos kaip pavyzdžiai kitai planuojamai stambiai kvaišalų kontrabandai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE