Pagrindinis > Naujienos > Grupinio gyvenimo namuose dienos bėga įprastu kasdienybės ritmu

Grupinio gyvenimo namuose dienos bėga įprastu kasdienybės ritmu

Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje yra įsikūrę treji grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvenimą kuria ir kiekvieną dieną kartu sutinka negalią turintys žmonės. Nedidelėmis grupelėmis gyvenantys neįgalieji dienas leisdami kartu jaučiasi kaip viena didelė šeima, kuri gyvena įprastą, kaip ir mūsų visų, gyvenimą: rytą pradeda su puodeliu kavos rankose, pietums vasaros metu kepa šašlyką, prižiūri daržą, kuriame gausiai auga agurkai, ir mėgaujasi ką tik nuskintomis ryškiai raudonomis sunokusiomis vyšniomis.

Šiandien Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas lankėsi šiais metais įkurtuose ir pirmuosius gyventojus kovo mėnesį priėmusiuose Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų Grupinio gyvenimo namuose.

„Tai ne pirmieji grupinio gyvenimo namai, kuriuose lankausi, todėl galiu drąsiai pasakyti, kad ir šiuose, ir kituose grupinio gyvenimo namuose gyvena tokie patys žmonės su kasdieninėmis problemomis kaip ir mes. Gal tarp mūsų yra ir tokių, kurie šiuos žmones vadina „kitokiais“, bet juk visi gyvename po ta pačia saule, ar ne? Skatinti bendruomeniškumą ir meilę gyvenimui galime visi ir tai daryti taip paprasta“, – sako savivaldybės mero pavaduotojas.

Kaip pasakojo Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja Aušra Kupčinskienė, šiuo metu šiuose grupinio gyvenimo namuose gyvena 10 žmonių. Nė vienas iš gyvenančiųjų nedykaduoniauja – yra pasiskirstę atsakomybėmis ir darbais. Toks modelis tinka visiems, nes skatina atsakomybės jausmą ir leidžia pajusti, kad kiekvienas čia gyvenantis yra svarbus ir reikalingas. Nuolat organizuojamos išvykos ir kelionės, kurių metu yra susipažįstama su kitais Lietuvos miestais ir kultūriniais objektais.

Gyventojus kartu su vicemeru lankęs Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas žavėjosi, kaip darniai ir draugiškai visi sugyvena. „Žmonės čia gyvena kaip didelė šeima, kurios nariai kiekvieną dieną sutinka su šypsena veide ir laukia, ką naujo atneš kita išaušusi diena. Džiugu matyti, kad nors žmonės ir turi savų problemų, tačiau stengiasi jas spręsti ir visomis išgalėmis kabinasi į gyvenimą, o socialiniai darbuotojai, visada esantys šalia, yra pasiryžę padėti ir išklausyti“.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE