Pagrindinis > Dėmesio! > Į mokyklą – saugiai

Į mokyklą – saugiai

 

Prieš kiekvienus naujus mokslo metus keliuose padaugėja eismo dalyvių. Ir vaikai, ir vairuotojai atpratę nuo intensyvaus eismo, po ilgų atostogų vaikai tebesijaučia atsipalaidavę, pamiršę gatvės pavojus ir atpratę nuo būtinos savisaugos. Tad kreipiamės į visus eismo dalyvius, ypač suaugusius, būti drausmingus ir atsakingus kelyje.

Policija siekia užtikrinti saugų mokinių patekimą į mokymo įstaigas ir grįžimą į namus. Kad, prasidėjus naujiems mokslo metams, eismo įvykiuose nenukentėtų vaikai, rugsėjo mėnesį bus organizuojamos sustiprintos policinės priemonės, skirtos visų eismo dalyvių kontrolei. Ypatingas dėmesys bus skiriamas dažniausiems ir sunkiausias pasekmes sukeliantiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams.

Kaip ir kasmet, pareigūnai patruliuos ir budės prie bendrojo lavinimo ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų. Į pagalbą pasitelks Šaulių sąjungos narius, prie mokyklų (prieš pamokas ir po jų) policija organizuos trumpalaikius reidus, skirtus tikrinti mokinių vairuojamas transporto priemones. Taip pat didelis dėmesys bus skirtas dviračiais važiuojantiems vaikams, domėsimės, ar vaikai turi atšvaitų, priminsime jiems šviesą atspindinčių elementų naudojimo tamsiuoju paros metu svarbą. Bus organizuojami atsitiktiniai mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimai. Pagal galimybes su transporto priemonių techninės apžiūros stočių darbuotojais bus vykdomi šių transporto priemonių techninės būklės patikrinimai. Bus lankomasi mokyklose, pareigūnai primins vaikams saugaus elgesio taisykles.

Mieli tėveliai ir pedagogai, būkite vaikams pavyzdys, kaip elgtis kelyje. Parinkite mokiniams, ypač pirmokėliams, saugų maršrutą į mokyklą ir atgal į namus, mokykite vaikus nešioti atšvaitus, dėvėti drabužius  su šviesą atspindinčiais elementais. Bendromis pastangomis, tikimės, pavyks išvengti skaudžių pasekmių.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE