Pagrindinis > Dėmesio! > Identifikuoti bestuburiai Marijampolės centralizuotai tiekiamame vandenyje

Identifikuoti bestuburiai Marijampolės centralizuotai tiekiamame vandenyje

 

Balandžio 17 d. iš Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos yra gauti rezultatai, kad Marijampolės mieste tiekiame geriamajame vandenyje rasti bestuburiai organizmai yra uodo trūklio lervos, apie kurias mokslinėje literatūroje nėra žinių, jog būtų kokių nors žmonių ligų sukėlėjai ar parazitų pernešėjai.

UAB „Sūduvos vandenys” specialistai ir toliau stebi vandens kokybę. Įrengti penki stebėjimo taškai, iš kurių dviejuose buvo rasta bestuburių lervų. Šių namų vandentiekio įvadai išplauti ir paimtos vandens analizės mikrobiologinės taršos kontrolei. Šiandien bus įrengti kiti penki stebėjimo taškai (vandentiekio įvaduose). Su patalpų dezinfekavimo įmone tariamasi dėl 1-os ir 2-os vandentiekio stoties vandens gerinimo įrenginių ir antro kėlimo stočių patalpų dezinfekcijos atlikimo. Taip pat imamasi priemonių geriamojo vandens filtravimo salės užsandarinimui Vasaros g. Nr. 7, Marijampolė.

Iš 1-os ir 2-os vandenviečių vartotojams tiekiamame geriamajame vandenyje mikrobiologinės taršos nenustatyta (tyrimo atlikimo data 2018-04-16).

UAB „Sūduvos vandenys” informacija

2 komentarai(-ų) “Identifikuoti bestuburiai Marijampolės centralizuotai tiekiamame vandenyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite