Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Iš respublikinės technologijų olimpiados – su I laipsnio diplomu

Iš respublikinės technologijų olimpiados – su I laipsnio diplomu

 

Balandžio 8–9 dienomis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko respublikinė Lietuvos mokinių technologijų olimpiada.

Mūsų miestą atstovavo net 3 mokiniai ir jų mokytojai. Tai Juta Steponavičiūtė iš Sūduvos gimnazijos (mokytoja Alma Čeplinskienė), Paulius Garkauskas iš Rygiškių Jono gimnazijos (mokėtojas Vytautas Naujalis) ir Erika Kastiešiūtė iš Šv. Cecilijos gimnazijos (mokytoja Skirmantė Makarevičienė).

Šių metų olimpiados tema „Ką sudėčiau krašto knygon…“.  Mokiniai savo darbais atskleidė savo požiūrį į tautinį paveldą, krašto kultūros savitumą, visa tai kūrybiškai siedami su šiuolaikinėmis technologijomis ir demonstruodami technologines kompetencijas. Buvo vertinama mokinių atsivežti namų darbai, aprašai bei vietoje atliekamos užduotys.  96 mokiniai dviejose amžiaus grupėse (8–10 ir 11–12 klasių) varžėsi  „Gaminių dizaino“, „Konstrukcinių medžiagų“, „Mitybos“, „Tekstilės“ kūrybinėse grupėse. Jų darbus vertino įvairių sričių specialistų komanda.

Labiausiai pasisekė Erikai Kastiešiūtei iš Šv. Cecilijos gimnazijos. Mokinė „Gaminių ir dizaino“ grupėje pelnė pirmąją vietą ir buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomu. Visi liko sužavėti mokinės keramikos darbais bei olimpiados metu sukurta knyga.

Dalyvavimas tokiose olimpiadose padeda ir mokytojams, ir mokiniams. Tai puiki galimybė skatinti mokinius domėtis technologijomis, tobulinti ir plėsti turimas žinias, ugdyti kūrybiškumą ir savarankiškumą.

Dar kartą sveikiname Eriką Kastiešiūtę bei ją ruošusią mokytoją Skirmantę Makarevičienę.

Rita DIJOKIENĖ

Marijampolės technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE