Pagrindinis > Naujienos > Iš tarptautinio konkurso sugrįžo prizininkais

Iš tarptautinio konkurso sugrįžo prizininkais

Kaimyninės Latvijos Venspilio mieste, gruodžio 6-8 dienomis vyko tarptautinio informacinių technologijų konkurso „Venspils IT Challendge 2023“ („Venspilio IT iššūkis 2023“) finalas. Jame varžėsi skirtingų amžiaus grupių moksleiviai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Šis konkursas rengiamas jau nebe pirmi metai, o nuo 2017 metų jame, taip pat dalyvauja Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos atstovai.

Pasak J.Totoraičio progimnazijos informacinių technologijų vyresniojo mokytojo Almanto Raškausko, jaunųjų informatikų varžytuvių tikslas pagilinti jaunuomenės informatikos žinias, įgūdžius, gebėjimus bei kūrybiškumą praktiškai taikant įvairias skaitmenines technologijas, sprendžiant iškylančias problemas,  organizuojant komandinį darbą ir gebėjimus pristatant savo idėjas. Daug dėmesio, taip pat skiriama  jaunuomenės tarptautinių ryšių plėtrai bei jų stiprinimui.

Tradiciškai konkursas vyksta dviem etapais. Pirmo etapo metu nuotoliniu būdu vertinimo komisijai siunčiamos atliktos užduotys. Jas įvertinus paaiškėja finalinio etapo dalyviai. Iš viso jame šiais metais dalyvavo apie 300 komandų iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos.

Finalinė konkurso dalis, kaip jau minėta vyko Ventspilyje, Latvijoje  gruodžio 6 – 8 dienomis. Finale varžėsi iš Latvijos – 34, iš Lietuvos – 8 ir iš Estijos – 4 komandos. Jo dalyvius organizatoriai suskirstė į grupes pagal amžių. „A“ grupėje varžėsi tik konkurso šeimininkų, latvių, 1-3 klasių moksleiviai, mat nei lietuviai, nei estai tokio amžiaus mažųjų informatikų neturėjo. O likusiose trijose grupėse rungėsi visi kiti finalininkai. „B“ grupėje – 4 – 6 klasių, „C“  grupėje – 7-9 klasių ir „D“ grupėje 10 – 12 klasių kaimyninių Baltijos šalių moksleiviai.

Malonu pranešti, kad „B“ grupėje į finalą pateko ir užėmė garbingą trečią vietą Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos informacinių technologijų vyr. mokytojo Almanto Raškausko auklėtiniai, komandos „TripleM“ nariai Marija Karsokaite, Matas Mašalaitis bei Matas Duoblys.

Pagyrimo verti ir Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos komandos „EZJ“ jaunieji  informatikai, „C“ grupėje užėmusieji antrąją vietą. O „D“ grupėje puikiai sekėsi Vilniaus licėjaus komandoms „11/2 -g“ bei „Synaptic“, atitinkamai užėmusioms pirmą bei antrą vietas.

„Kad jaunųjų informatikų komandos patektų į finalinį konkurso etapą jos privalėjo atlikti tam tikras užduotis. Moksleiviai kūrė skaitmeninę žemėlapio vizualizaciją, generavo įvairias idėjas susijusias su bioekonomika – ekonomine veikla apimančia biotechnologijų ir biomasės naudojimą gaminant prekes, teikiant paslaugas ar gaminant elektros ir šilumos energiją. Pavyzdžiui kompostavimas, maisto atliekų mažinimas ir kt. Gerai atliktos užduotys atvėrė duris į finalinį etapą Ventspilyje.

Latvijos Ventspilio miesto savivaldybė ir verslo organizacijos skyrė lėšų konkurso finalo dalyvių atvykimui, taip pat pasirūpino jų apgyvendinimu ir maitinimu. Pagal galimybes mūsų komandą „TripleM“ parėmė ir Jono Totoraičio progimnazija bei Marijampolės savivaldybė.

Finalinės konkurso kovos vyko naujajame Ventspilio mokslo centre  „VIZIUM“. Jų dalyviai galėjo apžiūrėti mokslo centro „VIZIUM“ eksponatus, taip pat jame atlikti konkursines užduotis. Kurių metu komandos privalėjo sukurti/suprogramuoti jau turimą vietos žemėlapį “Minecraft Education” žaidimo versijoje bei pristatyti komisijai atliktą darbą.

 Tarptautinio jaunųjų informatikų konkurso metu visi dalyviai gavo daug neįkainojamos patirties, teigiamų emocijų bei savarankiškumo įgūdžių, padidino savo IT žinių bagažą, tapo dar kūrybiškesni“ – mūsų portalui teigė IT vyr. mokytojas Almantas Raškauskas.

 Pasibaigus finalinėms jaunųjų informatikų kovoms Venspilio „VIZIUM“ mokslo centre iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti ir apdovanoti vertingais prizais šio konkurso nugalėtojai ir prizininkai. Malonu pažymėti, jog tarp konkurso prizininkų matėme net keturias komandas iš Lietuvos.

Nuotraukos iš konkurso dalyvių albumų.

Vilkaviškio "Ąžuolo" progimnazijos komanda "EZJ" Konkurso finalas prasidėjo: Marijampolės J.Totoraičio progimnazijos komanda 
„Triple M“- Matas Mašalaitis, Matas Duoblys ir Marija Karsokaitė
Vilniaus licėjaus, Vilkaviškio "Ąžuolo" progimnazijos ir Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos komandos Konkurso dalyvių nuotrauka istorijai Venspilio „VIZIUM“ Finalinio konkurso dalyviai iš Latvijos Lietuvos bei Estijos Venspilio „VIZIUM“ 

mokslo centre varžybų metu
Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos komanda: Matas Duoblys, Marija 
Karsokaitė, Matas Mašalaitis su informatikos vyr.mokytoju Almantu Raškausku
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE