Pagrindinis > Naujienos > Išvyka į Aleksandro Stulginskio universitetą

Išvyka į Aleksandro Stulginskio universitetą

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja  Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Ją  įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

 Šioje programoje dalyvauja 5-8 klasių mokiniai (III modulis).  Programos tikslas – supažindinti  vaikus su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Gegužės 28 d. 6b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Aleksandro Stulginskio universitetą. Mokiniai sužinojo, kokios gyvulių rūšys veisiamos Lietuvoje, kaip sparčiai vystosi gyvulininkystė, kaip modernizuojami gyvūnų laikymo ir priežiūros procesai, panaudojant robotus, kompiuterius ir kitas sumaniąsias technologijas, kaip keičiasi  gyvulininkystės darbuotojų darbo pobūdis ir sąlygos. Vaikai susidomėję klausėsi, kokios yra  Lietuvoje naujausios gyvulininkystės technologijos, kokie specialistai reikalingi joms diegti ir valdyti, kaip  organizuoti gyvulininkystės produktų gamybą, parinkti pažangius ūkinių gyvūnų veisimo metodus, užtikrinti gyvūnų gerovės ir produktyvumo sąlygas, konkurencingumą ir pelningumą. Kad visa tai vaikai  geriau suprastų, programos organizatoriai pakvietė į Aleksandro Stulginskio universiteto auditorijas, laboratorijas, mokiniai trumpam užsuko į sporto salę, biblioteką, pasivaikščiojo po universiteto parkelį, žaidė smagius komandinius žaidimus ir universiteto kavinėje buvo pavaišinti sočiais ir skaniais pietumis.

Patyrę įdomios pamokos pažinimo džiaugsmą ir laisvalaikio malonumą, mokiniai išvyko  namo.  Galbūt kai kurie ekskursijos dalyviai sugrįš į universitetą  jau kaip studentai.

Mokiniai ir mokytojai dėkoja A. Stulginskio universiteto darbuotojams už šiltą priėmimą.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

6 b klasės mokinė Deimantė Pėtelytė

3

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE