Pagrindinis > Regione > Kultūra > Izraelio ambasados dovana marijampoliečiams!

Izraelio ambasados dovana marijampoliečiams!

 

Marijampolės rugpjūčio 8 dieną Dramos teatre marijampoliečius žavėjo Izraelio džiazo atlikėjų Iris ir Ofer Portugaly koncertas. Tai Izraelio ambasados dovana Marijampolei – Lietuvos kultūros sostinei.

„Lietuvai švenčiant valstybingumo atkūrimo šimtmetį, Marijampolė – Lietuvos kultūros sostinė, todėl šiandien sulaukėme svečių iš Izraelio koncerto, nuostabiai papildančio Kultūros sostinės programą. Džiaugiuosi gražiu savivaldybės bendradarbiavimu su ambasada, kuris tęsiasi nuo 2015 metų. Marijampolėje Izraelio ambasados Lietuvoje ir ambasadoriaus Amir Maimon iniciatyva jau vyko paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“, Izraelio kino festivalis, prieš porą metų festivalyje  „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“ koncertavo atlikėjas iš Izraelio Omeras Netzeras su grupe. Jaučiame didelį ambasadoriaus palaikymą ir dalyvavimą saugant žydų kultūrinį palikimą mūsų mieste. Noriu padėkoti nepaprastajam ir įgaliotajam Izraelio valstybės ambasadoriui Lietuvoje Amir Maimon už bendradarbiavimą ir mūsų kultūrų suartinimą bei išsakyti lūkesčius, kad ir ateityje kartu galėsime įgyvendinti naujus projektus“, – prieš koncertą sakė savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Džiazo atlikėjai Iris ir Ofer Portugaly gimė Izraelyje. 1987-aisiais Bostone įkūrė džiazo kvartetą, pradėjo koncertuoti įvairiuose džiazo klubuose. 1991-aisiais grįžo į Izraelį. Čia jie kuria originalią Izraelio džiazo muziką, nuspalvintą Viduržemio jūros prisilietimais, Izraelio klasika bei naujai aranžuotais džiazo elementais. I. Portugaly – vokalistė, būgnininkė, kompozitorė, Izraelio Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos direktorė. O. Portugaly – pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos fakulteto Tarybos narys. Vadovauja Izraelio džiazo ir gospelo muzikos grupei, veda muzikinio meistriškumo pamokas.

Prieš koncertą Izraelio valstybės Ambasadoriaus Lietuvoje Amir Maimon apsilankė Lietuvos Prezidento K. Griniaus muziejuje, kur susipažino su muziejaus eskpozicija. Ambasadorius muziejuje taip pat susitiko su savivaldybės mere Irena Lunskiene ir mero pavaduotoju Romualdu Makausku, aptarė savivaldybės ir ambasados bendradarbiavimą bei galimų projektų įgyvendinimą ateityje.

Pirmą kartą Marijampolėje su pažintiniu vizitu Izraelio Valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. lankėsi 2015 metų gruodžio mėnesį. Šio vizito metu ambasadorius A. Maimonas pabrėžė, kad jo misija yra išsaugoti žydų palikimą Lietuvoje, vystyti kultūrinius, verslo, mokslo ryšius. Bendradarbiavimas su Izraelio ambasada tęsiasi gražiais projektais, kaip šis nuostabus Izraelio džiazo vakaras.

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE