Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Jeigu planuojate statinį sodo sklype

Jeigu planuojate statinį sodo sklype

Dažniausiai vasara yra geriausias metas atostogoms ir poilsiui, tačiau taip pat ir remonto bei statybų darbams namuose ar sodo sklypuose. Nors šiltasis metų laikas artėja į pabaigą, Savivaldybės administracijos specialistai vis sulaukia klausimų dėl nesudėtingų statinių statybos būtent sodo sklypuose.

Kaip teigia Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Urbonė, visų pirma daug kas priklauso nuo esamo pastato paskirties. „Jeigu statysite sodo namą (kaip apibrėžta LR Sodininkų įstatyme) iki 80 kv. m., kai pastato aukštis ne didesnis nei 8,5 m – tai jis bus priskiriamas I grupės nesudėtingiems statiniams. Kitu atveju, jei planuojate statyti gyvenamosios paskirties pastatą iki 80 kv. m., kai aukštis ne didesnis nei 8,5 m (vadovaujantis Statybos techniniu reglamentu 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“) – tai jis bus priskiriamas II nesudėtingų statinių grupei.“, – pasakoja specialistė.

Remiantis šiuo metu galiojančiais ir statybą reglamentuojančiais teisės aktais, I grupės nesudėtingų statinių statybai nereikia gauti statybą leidžiančio dokumento. Tuo tarpu, statant II grupės nesudėtingąjį gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) pastatą privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą.

Teisės aktai nereglamentuoja nesudėtingo pastato ilgio ar pločio, tačiau tarp laikančiųjų konstrukcijų neturėtų būti daugiau nei 6 m. Pastato plotas skaičiuojamas sumuojant pastato patalpų plotus.

Kilus klausimų galite kreiptis į Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiąją specialistę Gintarę Urbonę. El. p. gintare.urbone@marijampole.lt arba tel. nr. 8 343 90034

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

2 komentarai(-ų) “Jeigu planuojate statinį sodo sklype

  1. Mes savo sodo namelyje turime nedidelę terasėlę, kurioje mėgstame išgerti kavos. Norėjome, kad ji būtų kokybiška ir nereikalautų daug priežiūros, tad ją dengia terasinės lentos. Tikrai kokybiškos, atsparios tiek drėgmei, tiek šalčiui. Jau keli metai jokių problemų, priežiūra nesudėtinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE