Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Kalvarijos politikas išteisintas dėl piktnaudžiavimo, tačiau lieka nuteistas dėl poveikio rinkėjui

Kalvarijos politikas išteisintas dėl piktnaudžiavimo, tačiau lieka nuteistas dėl poveikio rinkėjui

 

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad buvęs Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Tomas Minsevičius, kuris buvo nuteistas už piktnaudžiavimą tarnyba, išteisinamas, nes nepadaryta nusikalstama veika.

 Apeliacinio teismo nuomone, nuteisdamas T. Minsevičių, apygardos teismas teisingai nustatė, kad jam kaip savivaldybės tarybos nariui buvo žinoma apie viešąjį pirkimą, kurį laimėjusi įmonė turės atlikti būstų pritaikymo žmonėms su negalia remonto darbus bei kad šiame konkurse bus kviečiamos dalyvauti kelios tik savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės. Bylos medžiaga rodo, kad T. Minsevičius įkalbėjo savo giminaitį dalyvauti šiame viešajame pirkime, žadėdamas pasirūpinti jo dokumentacija ir pačiais darbais, paruošė ir perdavė giminaičiui lokalinę sąmatą, kurioje nurodyta darbų ir medžiagų kaina neviršijo šiam pirkimui skiriamos sumos, kas leidžia daryti išvadą, kad savivaldybės tarybos narys dėl užimamų pareigų bent jau preliminarią sumą žinojo. Giminaičiui laimėjus konkursą T. Minsevičius pats rūpinosi remonto darbais , samdė darbuotojus, rūpinosi medžiagų įgijimu ir atvežimu, tam naudojo savivaldybės šiems darbams atlikti skirtus pinigus. Apeliacinio teismo nuomone, tokie T. Minsevičiaus veiksmai nesiderina su Valstybės politikų elgesio kodekso principais, taip pat Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimais, todėl gali būti vertinami kaip tarnybinės padėties naudojimas priešingai tarnybos interesams.

 Tačiau Teismas pabrėžė, kad pagal baudžiamąjį įstatymą ne kiekvienas tarnybinės padėties naudojimas priešingai tarnybos interesams yra nusikalstamas. Šiuo konkrečiu atveju norint konstatuoti piktnaudžiavimą būtina nustatyti padarinius – didelę turtinę ar neturtinę žalą valstybei, tarptautinei viešajai organizacijai, juridiniam ar fiziniam asmeniui. Išnagrinėjęs bylą, Teismas padarė išvadą, kad surinktais įrodymais nenustatyta, jog T. Minsevičiaus veiksmais buvo padaryta didelė turtinė ar neturtinė žala valstybei ir Kalvarijos savivaldybei, juolab remonto darbai buvo atlikti ir pretenzijų dėl remonto nepareikšta, todėl jis išteisintinas, nesant jo veikoje visų būtinų nusikalstamos veikos sudėties požymių.

Apeliacinį skundą T. Minsevičiaus gynėjas buvo pateikęs prašymą išteisinti T. Minsevičių ir dėl trukdymo asmeniui realizuoti teisę rinkti, tačiau šį prašymą Teismas atmetė.

Primename, kad T. Minsevičius buvo kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba siekiant turtinės naudos. Politikas taip pat buvo kaltintas ir nuteistas už tai, kad papirkdamas trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, t.y. paveikė rinkėjo valią per rinkimus.

T. Minsevičiaus gynėjas apeliaciniame skunde prašė nuosprendį panaikinti ir bylą nutraukti T. Minsevičiui nepadarius veikų, turinčių nusikaltimų požymių.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis (bylos Nr. 1A-37-398/2015) dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Kristina PETROŠIENĖ

Lietuvos apeliacinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

(atstovė spaudai)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE