Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Kalvarijos savivaldybėje teikiamos integralios pagalbos paslaugos į namus

Kalvarijos savivaldybėje teikiamos integralios pagalbos paslaugos į namus

 

Nuo 2016 m. gruodžio mėn. Kalvarijos socialinių paslaugų centras pradėjo įgyvendinti projektą „Integralios pagalbos paslaugų teikimas Kalvarijos savivaldybėje“ ir teikti integralios pagalbos paslaugas, kurių mobilumas sumažino atotrūkį tarp miesto ir kaimo. Pradėjus gauti integralią pagalbą, pagerėjo ir paslaugas gaunančiųjų, ir jų artimųjų gyvenimo kokybė.

Kiekvieno mūsų gyvenimas turėtų būti prasmingas, visavertis ir orus. Viena iš žmogui duotų vertybių – jo sveikata. Bet kol nesusergame – neįvertiname to, kad galime vaikščioti, mąstyti, girdėti. Tai yramums kaip savaime suprantamas dalykas. Visa tai supranti, kai užklupus negaliai tampi artimiausio žmogaus dalimi, kartais netgi sunku suvokti mus supantį pasaulį. Kaip tinkamai tokiu žmogumi pasirūpinti – dažnai trūksta ir žinių, ir įgūdžių. Artimieji, prižiūrintys sunkią negalią turintį šeimos narį, susiduria su daugybe problemų, sunku patiems išlaikyti teigiamą emocinį ryšį, sunku suderinti darbą su artimo žmogaus priežiūra. Tačiau šiuos rūpesčius galima palengvinti integraliomis pagalbos paslaugomis.

Integralią pagalbą teikia specialiai tam Kalvarijos socialinių paslaugų centre suburtos dvi mobilios specialistų komandos, į integralios pagalbos procesą įtraukiami socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros specialistai.

Integralios pagalbos paslaugų teikimą pagal veiksmingumo kriterijus galima laikyti socialine inovacija Kalvarijos savivaldybėje: paslauga priartėjo prie paslaugos gavėjo, yra kompleksiška ir užtikrinta visą paslaugų grandinę, gerina ilgalaikę slaugos ir globos poreikių turinčių asmenų gyvenimo kokybę. Mažėja hospitalizacijos ir institucinės globos poreikis.

Integralios pagalbos paslaugos – tai visuma slaugos ir dienos socialinės globos paslaugų, kurias teikiant asmeniui tenkinami slaugos ir socialinių paslaugų poreikiai, teikiama nuolatinė kompleksinė specialistų pagalba ir priežiūra.

Integralios pagalbos paslaugų teikimo tikslas – suteikti integralios (dienos socialinės globos ir slaugos paslaugos) pagalbos paslaugas namuose neįgaliems vaikams, neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia bei teikti konsultacinę pagalbą šeimos nariams, siekiant padėti jiems derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.

Kalvarijos socialinių paslaugų centro informacija

Ingos Kuprelevičės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE