Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Kalvarijos Trečiojo amžiaus universiteto studentai lankėsi Lenkijoje

Kalvarijos Trečiojo amžiaus universiteto studentai lankėsi Lenkijoje

Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“, – taip yra teigęs Šventasis Augustinas. Kalvarijos trečiojo amžiaus universiteto studentai ypač mėgsta keliauti. Gegužės 20-22 dienomis jie išsiruošė aplankyti Lenkijos. Pirmas objektas – didžiausias ir garsiausias Lenkijos piligrimystės centras Čenstakava, garsėjantis Švč. Mergelės Marijos šventove, kurioje saugomas „Juodosios Madonos” paveikslas.

Kalnai mūsų tautiečiams – egzotiška vieta. Šiomis dienomis kelionių mėgėjai grožėjosi Tatrų kalnų papėdėje įsikūrusiu Zakopanės miesteliu: pasivaikščiojo senomis kurorto gatvelėmis, mėgavosi vietinių gyventojų pagamintu sūriu, keltuvu pakilo į Gubaluvkos kalną (1123 m). Nuo kalno viršūnės atsiveria nuostabi Tatrų bei kaimyninių kalnų masyvų panorama. Pasigrožėję kalnų snieguotomis viršūnėmis, keliavo toliau.

Didžiulį įspūdį paliko Veličkos druskų kasyklos, įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu TAU studentai nusileido  į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija juos supažindino su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu.

Krokuva – miestas, kuriame susipina Lietuvos ir Lenkijos istorija. Tai – senoji Lenkijos sostinė, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.  Kelionės metu buvo aplankytas Vavelio architektūrinis kompleksas, grožėtasi gotikine pilimi  bei Vavelio katedra  – čia buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai.

Visos kelionės metu Kalvarijos TAU studentai gilino savo žinias apie Lietuvos ir Lenkijos bendrąją istoriją, grožėjosi miestų architektūra, žavėjosi kraštovaizdžiu.

Asta JANKELIŪNIENĖ

Autorės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE