Pagrindinis > Dėmesio! > Kas geriau: būti teisiam ar žuvusiam (sužalotam)?

Kas geriau: būti teisiam ar žuvusiam (sužalotam)?

 

Žiema – bene sudėtingiausias laikotarpis eismo dalyviams, nes, kintant oro sąlygoms, esant prastam matomumui, padidėja eismo įvykių rizika. Dažnai dėl avarijų ir nelaimingų atsitikimų keliuose kalti ir ir patys eismo dalyviai – ne tik vairuotojai, viršijantys leistiną saugų greitį, neįvertinantys meteorologijos sąlygų ir kelių būklės, bet ir pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai, kurie nepasirūpina, kad kelyje būtų matomi. Praėjusį savaitgalį Vilkaviškio rajone kelyje žuvo moteris. Šiemet eismo įvykių metu jau buvo sužaloti 9 asmenys – iš jų 3 vairuotojai, 4 keleiviai ir 2 pėstieji. Marijampolės savivaldybėje nukentėjo 2 asmenys, Kazlų Rūdoje – 4, Šakiuose – 1, Jurbarke – 2.

Primename pėstiesiems: atšvaitai – puiki prevencijos priemonė, jie gali išgelbėti Jūsų gyvybę, nes padidina eismo dalyvių ir pėsčiųjų matomumą kelyje. Nepamirškite atšvaito prisegti savo vaikams, turėkite juos prisisegę ir patys.

Atkreiptinas dėmesys į situacijas, kuomet į perėją pėstieji žengia net nežvilgtelėję į gatvę. Prašome visada įvertinti, ar transporto priemonė nėra per arti, ar slidžiame kelyje ji spės sustabdyti, ar būsite pastebėtas, ypač jei nesegite atšvaito. Geriau likti gyvam, o ne teisiam, bet žuvusiam ar sužalotam.
Kelių policija informuoja, kad visą sausio mėnesį vyksta pėsčiųjų (vadeliotojų) kontrolė keliuose (ypatingai užmiestyje) tamsiuoju paros metu. Tikrinamas atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas, važiuojamosios kelio dalies perėjimas. Pėstieji dėl savo pačių saugumo raginami kelią pereiti leistinose vietose, perėjose, nekirsti kelio ten, kur draudžiama.

Taip pat vyksta dviratininkų kontrolė – primename, kad važiuojant važiuojamąja kelio dalimi būtina dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, turi būti tinkami dviračio žibintai bei atšvaitai ant ratų stipinų.

Visą sausio mėnesį organizuojamos prevencinės priemonės ir aktyviai kontroliuojami pavojingai ir chuliganiškai vairuojantys transporto priemones asmenys, tikrinama transportų priemonių techninė būklė, atkreipiant ypatingą dėmesį į padangas ir žibintus. Iki pat mėnesio pabaigos aktyviai kontroliuojami leidžiamą važiavimo greitį viršijantys vairuotojai.

Primename, kad nuolat tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Marijampolės Kelių policijos skyriaus pareigūnai prašo, kad gyventojai būtų pilietiški ir, pastebėję apgirtusį vairuotoją, neleistų jam sėsti už vairo arba nedelsdami apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE