Pagrindinis > Naujienos > Kasmetinis susitikimas stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

Kasmetinis susitikimas stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

 

Š. m. birželio 6–10 d. veikė dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveikuolių vasarėlė“. Joje poilsiavo 1–4 klasių mokiniai. Stovykloje 5 dienas 4-iose grupėse ilsėjosi 58 mokiniai: 12 mokinių Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo paskirtas nemokamas maitinimas stovykloje ir 46 mokiniai, kurių maitinimą stovykloje apmokėjo tėvai. Visų 58 mokinių tėvai apmokėjo edukacines veiklas vaikams.

Stovykla buvo bendro pobūdžio, jungianti sveikos gyvensenos, socialinių įgūdžių lavinimą, vaikų saviraiškos galimybių plėtojimą, pažintinę veiklą. Daugiausiai dėmesio skyrėme kryptingam vaikų užimtumui, supažindinimui su sveikos gyvensenos nuostatomis, sportinei veiklai, lankėmės Marijampolėje ir jos apskrityje veikiančiose įstaigose, poilsiavome gamtoje.

Kiekvieną dieną susirinkę į stovyklą, veiklas pradėdavome rytine mankšta.

Birželio 6 dieną visi stovykloje poilsiaujantys vaikai dieną praleido kartu. Keliavome į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmą. Grįžę į mokyklą vaikai žaidė kvadratą, kreidelėmis piešė ant mokyklos grindinio kieme, pildė stovyklos dienoraštį.

Birželio 7–10 dienomis kiekvienos grupės vaikai buvo užimti skirtinga veikla. Stovyklautojams buvo surengtos išvykos į Žuvinto biosferos rezervatą edukacinei pamokėlei. Vaikai sužinojo apie Žuvinto ežerą, turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į natūralios gamtos pasaulį. Stebėta muziejaus ekspozicija vaikus supažindino su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis. Vaikai sužinojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės ir kaip saugoma rezervato gamta. Taip pat turėjo galimybę patys stebėti paukščius rezervato įrengtame stebėjimo bokštelyje. 

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi UAB ,,Arvi cukrus“ cukraus fabrike. Vaikai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su tradiciniu Sūduvos amatu, susipažinti ir aplankyti seniausią Lietuvoje Marijampolės cukraus fabriką. Marijampolės cukraus fabriko gidas Giedrius Šlekys vaikus vedė pažintiniu maršrutu ,,Saldžiamiestis“, kurio metu vaikai buvo supažindinti su cukraus fabriko istorija, statiniais bei įrenginiais. Vienas įdomiausių ir įsimintiniausių vaikams pamatytų objektų buvo senos staklės, kurios veikia iki šių dienų.

Mokiniai lankėsi Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centre ,,Multicentras“. Centre vaikai kūrė muziką, šoko, žaidė, rodė savo kūrybinius gebėjimus tverdami įvairias konstrukcijas.

Viena stovyklos grupė lankėsi Marijampolės savivaldybėje, susitiko ir bendravo su mero pavaduotoju Povilu Isoda. Mokiniai aktyviai domėjosi miesto valdžios darbu, turėjo galimybę pamatyti mero kabinetą. Taip pat aktyviai klausinėjo mero pavaduotojo apie planuojamus darbus, miesto plėtrą ir kitas jiems aktualias temas. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių.

Buvo suorganizuoti susitikimai su bitininku J. Lekecku, kuris labai įdomiai pasakojo apie bičių gyvenimą ir medaus naudą žmogaus sveikatai, atsinešė ir parodė vaikams mažą stiklinį avilį, kuriame gyvena bičių šeimyna. Vaikai turėjo galimybę stebėti avilio motinėlę, tranus ir bites darbininkes, jų darbą avilyje. Ragavo šių metų pienių medaus, žiedadulkių ir bičių duonelės.

Kadangi artėja Joninės, buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas, supažindinant vaikus su Joninių papročiais. Šį užsiėmimą vedė mokyklos neformaliojo ugdymo organizatorė Eglė Alenskaitė. Vaikai pynė vainikus iš įvairių žolynų, lauko gėlių. Sužinojo, kaip vainiką reikia paleisti plaukti į vandenį. Taip pat sužinojo Joninių reikšmę.

Stovyklos uždarymo renginyje vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė savo patirtas emocijas. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir puikų dalyvavimą stovykloje. Vaikai iš stovyklos išsinešė daug įspūdžių ir gerą nuotaiką atostogoms.

Mokykla dėkinga: vaikų tėveliams už edukacinių veiklų apmokėjimą; pedagogams, dirbusiems stovykloje ir įstaigų gidams, kurie užėmė vaikus ir įdomiai vedė edukacinius užsiėmimus.

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai turiningai praleido laisvalaikį, įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, veiklos metu patyrė daug teigiamų emocijų.

Olivija BARZDAITIENĖ

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE