Pagrindinis > Naujienos > Kazlų Rūdos policijos komisariatas bendruomenei pateikė 2014 m. veiklos ataskaitą

Kazlų Rūdos policijos komisariatas bendruomenei pateikė 2014 m. veiklos ataskaitą

Kazlų Rūdoje vyko policijos komisariato 2014 metų veiklos ataskaitos pristatymas. Į jį atvyko Policijos departamento prie LR VRM Policijos generalinio komisaro patarėjas Darius Grebliauskas, Marijampolės apskr. VPK viršininkas Skirmantas Andriušis, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas, Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Klimas, Kazlų Rūdos PK pareigūnai, bendruomenių atstovai ir savivaldybės gyventojai.

Marijampolės apskr. VPK viršininkas Skirmantas Andriušis susirinkusiems pristatė naująjį Kazlų Rūdos PK viršininką Marių Jakštą.

Marijampolės apskr. VPK Kazlų Rūdos PK viršininkas M. Jakštas supažindino susirinkusius su 2014 metų darbo rezultatais bei komisariato personalo struktūros pasikeitimais. 2014 m. pradėta vykdyti Kriminalinės policijos reforma, todėl Kriminalinės policijos skyriuje liko tik 6 pareigybės vietoj buvusių 11. Daugiau priimta patrulių, šiuo metu likę trys laisvos patrulių pareigybės. Neliko Migracijos padalinio, kuris perkeltas į Marijampolės apskr. VPK, ir tik vieną dieną per savaitę Migracijos darbuotojas atvyksta į Kazlų Rūdos PK ir aptarnauja interesantus.

Viršininkas apžvelgė 2014 m. nusikalstamumo statistiką bei ją įtakojančius veiksnius. Ištyrimo procentas gana aukštas – 62,5 procento, lyginant tiek su apskrities, tiek su respublikos vidurkiu. Galima pasidžiaugti, kad per paėjusius metus Kazlų Rūdos savivaldybėje nebuvo registruota nužudymų. Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų registruota  kaip ir 2013 m. – 6,  ištirti – 5. Dėl smurto artimoje aplinkoje iškeltos 39 baudžiamosios bylos, ištirtos 28, iš jų 14 susitaikant. 

Apžvelgiant eismo situaciją, konstatuota, kad 2014 m.   metus įskaitinių eismo įvykių registruota daugiau nei 2013 m., tačiau žuvusiųjų nebuvo. Neblaivių KET pažeidėjų mažiau nei pernai (2014 m. – 50 , 2013 m. – 55). Tai įtakojo nuolat vykdytos prevencinės priemonės, kurias aktyviai vykdysime ir šiais metais. Problema išlieka pėstieji bei dviratininkai, todėl ir toliau bus vykdomos prevencinės priemonės jų pačių bei aplinkinių saugumui.

Prevencinę veiklą pristačiusi Kazlų Rūdos PK VPS vyresnioji specialistė – bendruomenės pareigūnė Akvilė Krunglevičienėsupažindino su įvairiais projektais bei konkursais, kuriuose aktyviai dalyvavo bendruomenių nariai ir savivaldybių mokyklų bei gimnazijos moksleiviai.

Pagrindiniai šių metų uždaviniai – sklandus euro įvedimas bei artėjantys savivaldybių tarybų bei merų rinkimai.

Kazlų Rūdos PK viršininkas paragino atgaivinti visuomeninės tarybos veiklą, siekti glaudaus bendradarbiavimo, rūpintis vieni kitais. Padėkojo pareigūnams už pasiektus rezultatus, gerą darbą ir įteikė Gudelių bendruomenės padėkas apylinkės inspektoriui R. Zdančiui, nepilnamečių reikalų specialistei V. Siaurusevičiūtei ir bendruomenės pareigūnei A. Krunglevičienei.

Policijos departamento prie LR VRM patarėjas D. Grebliauskas pastebėjo, kad, apklausų duomenimis,  visuomenė vis labiau pasitiki pareigūnais. Tik glaudus bendradarbiavimas su bendruomenės žmonėmis padės siekti vieningų tikslų. Jis taip pat informavo apie vykdomą Kriminalinės policijos reformą. Sunkūs, labai sunkūs nusikaltimai, rezonansinės bylos bus tiriamos apskričių komisariatuose, o mažuosiuose komisariatuose – smulkūs pažeidimai ir kitos nusikalstamos veikos. 2015 m. numatyta stiprinti pirminės grandies pareigūnų gretas. Bus skiriamas finansavimas naujiems automobiliams bei darbo technikai įsigyti. Patarėjas pasidžiaugė aktyvia bendruomenių veikla kuriant saugią aplinką.

Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius išsakė problemas dėl girtuokliavimo ir inventoriaus niokojimo miesto parke. Pasak mero, reikalingas ne vienas, o du nuolat patruliuojantys ekipažai bei patruliavimas pėsčiomis – tai drausmintų žmones. Meras pasidžiaugė atsiradus lėšų miesto gatvių apšvietimui tamsiu paros metubei įrengtomis kameromis miesto parke ir Antanave. Pasiūlė išnaudoti 10 d. saugomus įrašus, aktyviau kovoti su vykdoma nelegalia prekyba miesto turguje, visuomeninės tarybos posėdžius rengti bent kartą per ketvirtį. Palinkėjo visiems dirbti kartu ir išvien, siekiant bendrų tikslų.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Simanavičienė informavo, kad pagal Vyriausybės nutarimą vaikų trumpalaikę globą Kazlų Rūdoje gali suteikti Socialinės paramos centras (Maironio g. 12) ir naujai įrengtas Krizių centras, esantis Vytauto g. 45, kuris pradės veikti nuo vasario mėnesio. Išreiškė padėką policijos pareigūnams dėl nuoširdaus bendravimo ir pagalbos.

Aktualiais klausimais diskutuota ilgai. Nutarta susitikimus su bendruomenių atstovais bei savivaldybių gyventojais rengti dažniau ir ne darbo valandomis, kad visuomenė galėtų aktyviau dalyvauti.

Marijampolės apskr. VPK Kazlų Rūdos PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE