Pagrindinis > Naujienos > Konstitucijos dieną paminėjo įspūdingo ilgio trispalve

Konstitucijos dieną paminėjo įspūdingo ilgio trispalve

Neįprastai ir netikėtai Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos kolektyvas sumanė Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos išvakarėse paminėti šią valstybės piliečiams svarbią datą. Centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje spalio 24-osios pusiaudienį jie surengė pilietinę akciją „Kartu jos tai – Lietuva“, savo augančiose rankose ištiesė Lietuvos trispalvę vėliavą, kurios ilgis 250 metrų. Tai ketvirtadalis Vienybės vardu pavadintos vėliavos, kuri simbolizuoja keturis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją. Šios idėjos autorius – režisierius Erikas Druskinis. Po Baltijos kelio minėjimo, iš Vilniaus Vienybės vėliava gali keliauti po visus Lietuvos miestus ir miestelius. Džiugu, jog Marijampolė yra vienas iš pirmųjų miestų, kuriame suplazdėjo šis vienybės simbolis. Tai gražus mokyklos bendruomenės žingsnis, kurį žengus visi kartu galėjo miesto centre – Jono Basanavičiaus aikštėje, iškilmingai paminėti Lietuvos Konstitucijos dieną. Lietuvoje galiojo 3 laikinosios ir 3 nuolatinės Konstitucijos. Dabar galioja 4-oji nuolatinė Lietuvos Respublikos Konstitucija priimta 1992 metais, spalio 25 dieną referendume. Vykdydami šią pilietinę akciją, mokyklos bendruomenė parodė, jog ji yra maža, bet svarbi miesto bendruomenės dalis. Tai buvo įrodymas sau ir kitiems, jog mes esame vieningi ir pilietiški.

Susirinkusius mokinius pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Metas Ražinskas, mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė.

Šios mokyklos septintokei Andrai Juozūnaitei, vienai iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos šių metų egzamino 5-7 klasių mokinių grupės laimėtojai, meras įteikė atminimo dovanėlę.

Už pagalbą, įgyvendinant akciją, mokyklos bendruomenė dėkoja Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centrui, Marijampolės televizijai, Marijampolės aeroklubui.

Viešųjų ryšių tarnyba

Eglė ALENSKAITĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos papildomojo ugdymo organizatorė

Aurelijos Baniulaitienės, Ernestos Boželytės – Liobienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE