Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečia Marijampolė: miesto savitumą kuriančios idėjos atkeliauja su „Malonny‘6“

Kviečia Marijampolė: miesto savitumą kuriančios idėjos atkeliauja su „Malonny‘6“

Meno simpoziumas „Malonny“ šiemet jau šeštąjį kartą sudrebins Marijampolę. Mieste ir vėl vyks performansai ir diskusijos, o dar trijų pastatų sienas papuoš sienų tapyba.

Pagrindiniai renginio organizatoriai ir rėmėjai – „Arvi“, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ ir Marijampolės savivaldybė – kartu su Malonny prezidentu – Niujorke gyvenančiu lietuvių menininku Ray Bartkumi pirmiausia daugiau nei 1000 svečių pakvies stebėti renginio atidarymą istoriniame „Lietuvos cukraus“ fabriko angare.

„Malonny“ prezidentas Ray Bartkus neslepia džiaugsmo, kad kiekvienais metais meno simpoziumas sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio: „Dažnai tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje girdžiu nusiskundimų, kad publika į meno renginius nevaikšto, kad menas jai nėra įdomus. Kaip smagu, kad Marijampolėje „Malonny“ tokių rūpesčių neturi! Bus 109 vietų salė – ateis 120 žmonių, į 1000 vietų salę ateis 1200“.

Atidarymo šventę pradės žymaus kompozitoriaus ir smuikininko iš Niujorko Tom Chiu mišraus instrumentalistų ansamblio „Metrix“ (Lietuva Re-Mix), kuriančio eksperimentinę įvairių stilių ir žanrų muziką, muzikinis performansas. „Metrix“ savo susmulkintus, dekonstruotus ir iškraipytus melodinių kabliukų ir motyvinių rifų fragmentus sudėlioja į struktūrizuotą, minimalistinį džemą, panašų į iš anksto nustatytą DJ grojaraštį.

Kompozitorius Tom Chiu pasaulyje pripažįstamas už platų indėlį į šiuolaikinę muziką ir garso meną, jis yra atlikęs daugiau nei 200 premjerų – muzikinių pionierių Muhalo Richardo Abramso, Virko Baley, Ornette‘o Colemano, Davido pirmojo ir kt. kūrinių, jo išskirtinės kompozicijos dedikuotos Joanai La Barbarai, Sylvere‘ui Lotringeriui, Ernesto Neto.

Projekto metu kartu su Tom Chiu pasirodys specialiai šiam renginiui sukurta instrumentalistų grupė iš Lietuvos „MultiMusicCircle“. Tai – įvairių muzikos stilių atstovai, kurių repertuaras apima  klasiką, džiazą, klezmer, roką, eksperimentinę muziką – taigi skirtingo stiliaus, amžiaus ir patirties kolektyvas. Pirmasis smuikas Ingrida Rupaitė-Petrikienė – didžiulę patirtį sukaupusi smuiko virtuozė, o septyniolikmetė Saulė Buikaitė kopimą karjeros laiptais tik pradeda. Grupės gitaristai Kostas Balčiūnas ir Martynas Gorbačas dalyvauja tarptautiniuose projektuose ir miuzikluose, Tomas Kulikauskas garsėja kaip visų mušamųjų grupės instrumentų virtuozas.  

Po Tom Chiu performanso žiūrovai turės galimybę dalyvauti „Malonny‘6“ forume, kurio tema – „Regioninis šiuolaikinio meno centras Marijampolėje“. Renginio organizatoriai tiki – laikas pradėti kalbėti ir diskutuoti apie tokio centro atsiradimo Marijampolėje galimybes, apie tokių centrų svarbą miestams ir visuomenei.

Ray Bartkus su entuziazmu palaiko naujo traukos centro atidarymą mieste: „Esu tikras regioninio Modernaus Meno Centro idėja. Tikiu, kad jis pritrauks ne tik marijampoliečius, bet ir Suvalkų ir Gardino meno mylėtojus“.

Forumo pranešėjai – gerai žinomi meno ir kultūros srities atstovai: „Mo Muziejaus“  įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai, tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ direktorė Diana Stomienė ir vadovė Sonata Baliuckaitė, Šiuolaikinio meno mentro direktorius Kęstutis Kuizinas, Lietuvos išeivijos dailės fondo atstovė Ugnė Bužinskaitė, Stasio Eidrigevičiaus meno centro atstovė Lina Blažytė ir Marijampolės miesto architektas Arvydas Bekeris. Pasidalyti savo įžvalgomis ir nuomonėmis bus kviečiami visi norintys. Organizatoriai tiki, kad suinteresuotų šia tema netrūks –  miesto savitumo ženklu tapęs meno simpoziumas pažadino ir miesto kultūrines ambicijas. „Turistai iš visos Lietuvos atvyksta pasigėrėti šia šiuolaikinio meno galerija po atviru dangumi, o marijampoliečiai noriai fotografuojasi ir dalijasi asmenukėmis prie atgijusių, spalvingų sienų. Džiaugiamės šiuo pasaulinio lygio žiniasklaidos dėmesio sulaukiančiu projektu ir kiekvienais metais nuosekliai remiame šią gražią ir Marijampolę garsinančią iniciatyvą“, – sakė Marijampolės meras Povilas Isoda.

Tai labai daug reiškia ir tradiciškai šį meno simpoziumą rengiančios bendrovės „Arvi“ kolektyvui. „Miestas kiekvienais projekto organizavimo metais gražėja ir tampa traukos objektu tiek lietuviams, tiek turistams“, – pasidžiaugė „Arvi“ rinkodaros ir viešųjų ryšių direktorė Gintarė Urbaitienė ir pakvietė Lietuvos marijampoliečius ir miesto svečius aktyviai dalyvauti „Malonny‘6“ programoje – diskutuoti forume ir dalintis idėjomis.

 Meno simpoziumo programa:

„Malonny‘6“ meno simpoziumas Marijampolėje vyks birželio 27 d.–liepos 3 dienomis.

Meno simpoziumo „Malonny‘6“ atidarymo renginio vieta – „Lietuvos cukrus“ fabriko angaras (P. Armino g. 65, Marijampolė).  Renginio pradžia – birželio 27 d., 18.00 val. Įėjimas laisvas ir nemokamas, o visi norintys atvykti į renginį galės važiuoti specialiu autobusu. Į „Lietuvos cukrus“ fabriką autobusai vyks 17.00 ir 17.30 val., nuo „Mercure Marijampolė“ viešbučio automobilių stovėjimo aikštelės. Grįžti bus galima tuo pačiu transportu po renginio.

Birželio 28–liepos 3 dienomis mieste bus tapomos 3 menininkų pasirinktos sienos.

Liepos 1 d. 18 val. Marijampolės „Lietuvos cukrus“ fabriko klubo patalpose vyks vakaras su projekto dailininkais Ray Bartkumi (JAV), Eli Elysee (JAV) ir sienos tapybos konkurso nugalėtojais (LT).

Liepos 3 d. 17.30 val. bus pristatomos nutapytos miesto sienos, svečiai bus kviečiami pasivaikščioti nuo paveikslo prie paveikslo kartu su juos tapusiais menininkais ir iš pirmų lūpų išgirsti apie idėjas ir vizijas, susijusias su jų darbais.

Išsamiau apie „Malonny‘6“ galite sužinoti: www.malonny.lt

Komentaras “Kviečia Marijampolė: miesto savitumą kuriančios idėjos atkeliauja su „Malonny‘6“

  1. Gražiai angaras atrodo. Visai kaip mano naujasis tentinis angaras. Labai džiaugiuosi kad sūnus man surado ir pasiūlė tokią puikią alternatyvą. Labai pigi ir atrodo labai kokybiška naujovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite