Pagrindinis > Naujienos > Laisvės gynėjų diena Marijampolėje: pagarba žuvusiems, atminimo laužai, skambančios Laisvės dainos

Laisvės gynėjų diena Marijampolėje: pagarba žuvusiems, atminimo laužai, skambančios Laisvės dainos

Minint Laisvės gynėjų dieną ir Sausio 13-osios įvykių 28-ąsias metines, Marijampolėje pasklidę  renginiai liudijo, kokia brangi šį diena. Sausio 13-oji mūsų atmintyje išlieka kaip laisvės gynimo ir kaip tautos vienybės diena.

 Atminimo renginiai vidudienį prasidėjo Malda už Laisvės gynėjus Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Mišias aukojo Vilkaviškio vyskupas emeritas Juozapas Žemaitis. Maldoje už Laisvė gynėjus vyskupas priminė kokia sunki laisvės kaina ir tai gali būti   iškovota ir išsaugota žmonių tikėjimu bei didžiuliu troškimu gyventi oriai, gerbiant savo tautos  istoriją.

Po mišių marijampoliečiai rinkosi pagerbti šviesų Laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus, kritusio nuo kulkos prie televizijos bokšto ir atgulusio Amžinojo poilsio senosiose Marijampolės kapinėse, atminimą. Dalyvavo Marijampolės savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Rimanto tėvai Vanda ir Rimantas Juknevičiai, broliai su šeimomis bei gausus būrys vyresnių marijampoliečių, kariuomenės, jaunimo atstovų. Marijampoliečio Rimanto Juknevičiaus atminimui ir pagarbai sustota tylos minutei, padėtos gėlė, uždegtos žvakės.

Marijampolės miesto gatvėse šią dieną vėl nusidriekė tradicinio Sausio 13-oios bėgimo Rimantui Juknevičiui ir kitiems žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti  bėgikų kolona. Bėgimą kasmet inicijuoja ir bėga kartu Sūduvos gimnazijos, kurią savo laiku baigė Rimantas Juknevičius, kūno kultūros mokytojas Marijampolės savivaldybės tarybos narys Valdas Pileckas. Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis pasipuošę bėgikai startuoja nuo gimnazijos ir bėgimą baigia prie senųjų miesto kapinių. Prie Laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus paminklo bėgikai atnešė ugnies fakelą, kurio liepsna, tarsi simbolizuoja Rimanto laisvės ugnį, uždegtą prieš dvidešimt aštuonerius metus. Sausio 13-oios bėgime dalyvavo daugiau kaip šimtas bėgikų.

Vakare renginyje „Atminimo ugnį dainomis uždekim“ J. Basanavičiaus aikštę, prie centrinio pašto uždegti laužai, skirti Sausio 13-osios aukoms atminti. Nuoširdžioje bendrystėje susijungė mažas, jaunas ir Sausio 13-osios įvykius išgyvenęs marijampolietis, širdies šiluma susiliejo su liepsnojančių laužų kaitra, vienybėje kartu dainininku Liudu Mikalausku ir visa Lietuva skambėjo Laisvės dainos.

,,Minime vienos svarbiausių savo valstybės ir tautos istorijos datų – 1991-ųjų sausio 13-osios dvidešimt aštuntąsias metines. Ši diena mūsų atmintyje išlieka kaip Laisvės gynimo ir Tautos vienybės diena. Tą dieną, kaip ir šiandien, degė laužai, žmonės dalijosi ne tik karštos arbatos puodeliu, bet ir savo širdžių šiluma. Jeigu tąkart žmonės būtų sakę „aš“, o ne „mes“, gal tos laisvės ir nebūtume iškovoję. Todėl tai yra ir mūsų Laisvės ir Vienybės šventė. Švęskime Laisvę su dainomis ir liepsnojančiais laužais, prisiminimais ir atmintimi, o praeitis tegul mus vienija ateičiai. Susitelkę prie garbingos istorijos, tikėkime šalia esančiu žmogumi ir vieningai dirbkime Lietuvai ir savo miestui,”- sakė savivaldybės merė Irena Lunskienė, primindama Sausio 13-osios, suvienijusios mus Laisvei ir Vienybei, reikšmę mūsų istorijai.

Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai vyko visoje savivaldybėje: minėjimas ir literatūrinė muzikinė kompozicija „Tą naktį ugnimi pražydo laisvė“ prie paminklo Lietuvai Valavičių kaime ir Sūduvos bendruomenės namų salėje, pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Sasnavos seniūnijos aikštėje, Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Prikelkime sielą“ Kultūros centro Daukšių skyriaus salėje bei kitose bendruomenėse ir miesteliuose.

Atmintis gyva, nes ji liudija…daina, bendrystė sutelkia ir suvienija… Ačiū Laisvę iškovojusiems, to niekada nepamiršime!

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

DSC_8609 lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE