Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė–Londonas–Niujorkas: idėjų migracija

Marijampolė–Londonas–Niujorkas: idėjų migracija

 

Liepos pirmą dieną garsusis  Niujorko dailininkas Ray Bartkus vėl pasirodys Marijampolėje. Kartu su savo draugais – iškiliais dailininkais, dizaineriais ir architektais – jis surengs tarptautinį menų simpoziumą „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“. Ray Bartkus bei jo kolegos  Eli Elysee ir Rachel Price Bacon kurs tris paveikslus ant Marijampolės senamiesčio sienų. Dailininkas ir dizaineris Eli Elysee gimė Haityje, užaugo ir išsilavino Niujorke, kur šiuo metu turi savo studiją. Eli  yra surengęs daugelį parodų Niujorke, Berlyne ir Tokijuje. Dailininkė Rachel Price Bacon taip pat yra surengusi dešimtis parodų JAV ir Europoje.

Ray Bartkus drauge su Niujorko šviesos dizaineriu Kacperu Dolatowskiu Marijampolės visuomenei pateiks unikalų J.Basanavičiaus aikštės apšvietimo projektą.  Liepos 3-iosios vėlų vakarą magiškomis spalvomis sužibės viešbutis „Mercure Marijampole“ ir Savivaldybės pastatas. Šviesos šventės dalyviai vidurnaktį  J.Basanavičiaus aikštėje gėrėsis šviesos fajerija ir klausysis  muzikos, kuri sklis nuo apšviestųjų pastatų stogų. Saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas ir jo draugai atliks specialiai šiam įvykiui sukurtą improvizaciją „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“.

Simpoziumo metu liepos 1-3 d. viešbutyje „Mercure“ ir Marijampolės sinagogoje  įvyks keletas forumų, kuriuose dalyvaus Korėjoje praktikuojantis zen budizmo vienuolis ir aktorius Kęstutis Marčiulynas, dailės ekspertas Ernestas Parulskis, daugelio tarptautinių kino festivalių laureatė režisierė Giedrė Žickytė, filosofas prof Naglis Kardelis, Niujorko mados pasaulio žinovė Ina Bartkus ir kt.

Pagrindinis simpoziumo rėmėjas yra didžiausia Marijampolės įmonė ARVI. „ARVI išsyk pritarė simpoziumo idėjai, nes mes visada buvome atviri drąsiems projektams ir inovacijoms“, – sako ARVI prezidentas Vidmantas Kučinskas.  Simpoziumą parėmė LR kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė, bendrovė „Statybos ritmas“, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ ir kiti partneriai.

Vienas simpoziumo sumanytojų –  ambasadorius Algirdas Kumža pasakoja: „Šį projektą mes  su Ray Bartkumi sugalvojome diskutuodami Jamaikoje. Iš pradžių idėja skambėjo kaip provokacija: Niujorkas – Londonas – Marijampolė! Šiandieną netikėta mintis virto meno reiškiniu, įdomiu visai Lietuvai“.

Simpoziumo kuratorius yra garsus lietuvis, kuriantis Niujorke – Ray Bartkus.   Ray Bartkus per 25- ius savo karjeros metus kūrė iliustracijas didžiausiems JAV leidiniams – „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, „Billboard“, „Time“, „Newsweek“, „Harper’s“ ir daugeliui kitų. Pastaruoju metu dailininkas savo kūrinius rodė asmeninėse ir grupinėse parodose Niujorke, Vilniuje, Vroclave, Vienoje, Ženevoje, Londone. Praėjusiais metais Ray ant senosios Šešupės prieplaukos nutapė kompoziciją, kurią socialiniuose tinkluose peržiūrėjo keli milijonai lankytojų.

Liepos 1–3 d. Marijampolėje vyks trečiasis tarptautinis meno simpoziumas „Niujorkas–Londonas–Marijampolė: idėjų migracija“.

Įėjimas laisvas, svečių kalbos bus verčiamos į lietuvių kalbą.

Moderatoriai: Ray Bartkus (Niujorkas) ir Algirdas Kumža (ARVI tarptautinių ryšių ir komunikacijos direktorius).

Programa

Liepos 1 d. (penktadienis)

Tarptautinė architektų diena

9.00

Dailininkai Ray Bartkus (Niujorkas), Rachel Price Bacon (Niujorkas) ir Eli Elysee (Londonas) kuria paveikslus ant Marijampolės namų sienų.

Šviesos dizaineris Kacper Dolatowski (Niujorkas) su alpinistais ir inžinieriais montuoja Aikštės šviesos projektą (Savivaldybės ir “Mercure” pastatai).

19.00 Marijampolės sinagoga (Menų galerija), P. Butlerienės g. 5

“Kūrėjas – amžinas pabėgėlis”

Valanda su dailininkais Ray Bartkumi, Rachel Price Bacon ir Eli Elysee.

“Išvaduoti kūrėjo fantaziją”

Apie zen meditacijų gelmes, minties ir žodžio energetiką  – aktorius ir rašytojas, Korėjos zen budizmo vienuolis Kęstutis Marčiulynas (Bo Haeng Sunim).

Liepos 2 d. (šeštadienis)

19.00. Viešbutis “Mercure”, Marijampolė

Šviesos dizaineris Kacper Dolatowski (Niujorkas) ir dailininkas Ray Bartkus pristato naujausius savo darbus, realizuotus įvairiose pasaulio sostinėse.

Rašytojas ir dailės ekspertas Ernestas Parulskis. Menas ant turgaus svarstyklių: įvaizdis, vertė ir kaina.

Mados verslo ekspertė Ina Bartkus. Niujorko ritualai, kaukės ir veidai.

Tarptautinių kino festivalių laureatė Giedrė Žickytė. “Tapti žvaigžde, bet gyventi žemėje”.

Liepos 3 d. (sekmadienis)

13.00 Sienų tapybos pristatymas (pradžia J. Basanavičiaus aikštėje).

23.30  Šviesos projekto inauguracija J. Basanavičiaus aikštėje.

Vidurnakčio muzika ant “Mercure” stogo.  Saksofono virtuozo Petro Vyšniausko ir jo draugų improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“.

 Rėmėjai: LR kultūros taryba, ARVI, Marijampolės savivaldybė, UAB “Statybos ritmas”,   “Metida”, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, “Sveikatingumo idėjos”.

Informaciniai partneriai: LRT, “Lietuvos ryto” grupė (dienraštis, portalas, televizija). 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE