Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė mini Baltijos kelio 30-metį

Marijampolė mini Baltijos kelio 30-metį

Šventomis mišiomis šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje prasidėjęs šios svarbios dienos minėjimas iškilminga eisena persikėlė į Vytauto Didžiojo parką. Šiandien šis seniausias miesto parkas suskambo Liudo Mikalausko ir tremtinių ir politinių kalinių chorų atvykusių iš visos Lietuvos kūriniais.

„Dainuoju Lietuvą“ – taip skambiai ir prasmingai pavadintas koncertas žavėjo susirinkusiuosius. Renginyje dalyvavęs Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda sveikindamas visus su Baltijos kelio 30-mečiu žavėjosi, kad anuomet susivieniję trys tautos pasiekė tai, kas atrodė neįmanoma. Šių drąsių žmonių dėka, dabar mes visi galime švęsti Laisvę ir dainuoti Lietuvą. Meras linkėjo puoselėti savo valstybę ir mūsų visų mylimą Marijampolę.

Visus susirinkusiuosius sveikino ir vienybės linkėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys Dainius Gaižauskas. Prisiminęs savo įspūdžius ir vyravusią atmosferą Baltijos kelyje prieš 30 metų, D. Gaižauskas džiaugėsi drąsiais žmonėmis atvėrusiais kelią į nepriklausomybę.

Susirinkusiuosius savo dainomis į prisiminimus nukėlė Kauno kultūros centro „Tautos namai“ mišrus choras „Ainiai“, Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras „Diemedis“, Marijampolės kultūros centro tremtinių choras „Godos”, Panevėžio kraštotyros muziejaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Likimai“, Šiaulių kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“, Tauragės kultūros centro mišrus chorui „Tremtinys“, Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė“.

Į Baltijos kelio 30-mečio minėjimą atvyko ir prasmingų kūrinių klausėsi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialo vadovė Birutė Kažemėkaitė, LR Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis bei mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite