Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė mini istorinį įvykį – vardo sugrąžinimo dieną!

Marijampolė mini istorinį įvykį – vardo sugrąžinimo dieną!

Prieš 32 metus, 1989 m. kovo 21 dieną, buvo pakeistas Kapsuko miesto pavadinimas ir grąžintas senasis – Marijampolės – vardas.
Istoriniam vardui sugrįžti didelės reikšmės turėjo pirmą kartą dar sovietinėje Lietuvoje organizuotas referendumas, kuriame gyventojai išsakė savo poziciją, ar grąžinti senąjį Marijampolės vardą, ar ir toliau miestą vadinti Kapsuku.

Kapsukas ar Marijampolė? Ši dilema palietė daugumą: buvo nuolat svarstoma, ginčijamasi šeimose, draugų rateliuose, darbo kolektyvuose.
Už Marijampolės vardo sugrąžinimą balsavo 15 669 gyventojai arba 79,9 proc. dalyvavusiųjų apklausoje.

Gyventojų pasirinkimas buvo aiškus – istorinis Marijampolės vardas turi būti sugrąžintas.

Kaip teigia to meto įvykių liudytojai, palikti Kapsuko vardą tuomet nebuvo „nei istorinio, nei politinio, nei moralinio pagrindo“.

„Mūsų miesto istorinis vardas – Marijampolė neturi būti išbrauktas iš mūsų sugrįžtančios istorijos…“ (Skambėk, senas varde! // A. Ligeika // Naujas kelias. – 1989, kovo 11d.).

Tuos istorinius momentus primena tuo metu mieste gyvenę marijampoliečiai ir miesto istorijos metraštininkų Romo Linionio, Romo Rusteikos ir kitų autorių nuotraukos.

Marijampolės vardas – tai daugiau kaip 200 metų gyvos praeities… Tai svarbu žinoti kiekvienam marijampoliečiui ir ypač tiems, kurių pase įrašyta „gimė Kapsuke“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE