Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė ruošiasi CUKRINIAM FESTIVALIUI: nuo Saldžiamiesčio mugės, saldžius potyrius žadančių renginių iki Cukraus detokso!

Marijampolė ruošiasi CUKRINIAM FESTIVALIUI: nuo Saldžiamiesčio mugės, saldžius potyrius žadančių renginių iki Cukraus detokso!

Marijampolė ruošiasi didžiausiai miesto šventei, kuri jau suintrigavo visus jos laukiančius savo pavadinimu – CUKRINIS FESTIVALIS.

Tradiciškai kasmet paskutinį savaitgalį vykusias „Miesto dienas“, kurios šiuo pavadinimu vyko beveik du dešimtmečius, keičia jau porą metų brandintas, saldus ne tik pavadinimu, bet ir organizatorių žadamais saldžiais pojūčiais CUKRINIS FESTIVALIS, kuris vyks gegužės 31–birželio 2 dienomis.

„Cukrus yra tarsi neatsiejama Marijampolės istorijos dalis, nes būtent Marijampolė gali didžiuotis Lietuvoje pripažinta kultūros paveldo vertybe – pirmuoju Cukraus fabriku. Miesto grožis, melodinga kalba, sūduvietiškas nuoširdumas ir svetingumas taip pat visada saldžiai pamalonina kiekvieną į Marijampolę – Sūduvos sostinę atvykusį svečią. CUKRINIO FESTIVALIO programa parengta nustebinti įvairiausiais potyriais, kurie it kokie cukraus kristalai įtrauks į vientisą malonių potyrių jūrą ir saldų šėlsmą“, – kviesdamas visus į Marijampolę sako mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Festivalio programoje – išraiškingi erdvių ir veiklų pavadinimai, kiekvienas turintis išskirtinį turinį, skonį ir skambesį: Saldžiamiesčio mugė ir Cukrinė gatvė, saldusis Poezijos parkas, svečiuose pas Cukrinuką, Cukraus detoksas bei kitos saldžių pojūčių bei gerų emocijų žadančios pramogos.

Kaip ir ankstesniais metais, miestiečius ir šventės svečius pasveikins įmonių, įstaigų ir organizacijų, bendruomenių šventinė, šiais metais, Saldžioji eisena.

Gegužės 31 d. 17 val. pagrindinėje scenoje J. Basanavičiaus aikštėje – iškilmingas miesto šventės atidarymas. Koncertą „Tau, mano mieste“ dovanos marijampoliečiai Neringa Nekrašiūtė, Paulius Bagdanavičius, Žemyna Krukonytė, Kasparas Šerpytis ir Kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, vyks Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO, grupių DAR, G&G SINDIKATAS koncertai. Festivalio atidarymo proga dangų nušvies įspūdingi fejerverkai.

Birželio 1 d. KOTITA IR DRAUGAI pakvies kartu švęsti Vaikų gynimo dieną. Vakare ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS bei IGORIO BERINO ir grupės HUGE & SOUL koncertai.

Saldžiajame Poezijos parke – saldžiosios vaikų kūrybinės dirbtuvės, edukacijos smaližiams ir darbštuoliams, saldus poilsis ir meninės akcijos, daug įvairiausių pramogų bei netikėtumų visai šeimai, performansai, kūrybiniai užsiėmimai, edukacijos jaunimui ir suaugusiems bei meno kolektyvų pasirodymai. Energija spinduliuos Jaunimo miestelis, lauks Močiučių verslo inkubatorius.

Rygiškių Jono gimnazijos stadione ir jo prieigose įsikurs „Cukraus detoksas“, kuriame daug sveikatai naudingų užsiėmimų, o maudynėse gongų garsuose sieksime rekordo. Sporto  aikštynuose – krepšinio, tinklinio, šeimų futbolo bei kitos azartiškos sportinės kovos.

Artėjančiai miesto šventei ruošiasi ne tik visas miestas, jungiasi kultūros, mokymo įstaigos, bendruomenės, bet ir kituose miestuose bei užsienio šalyse gyvenantys marijampoliečiai, kurie gegužės 31 d. 14 val. yra laukiami antrajame Pasaulio marijampoliečių sambūryje „Sveiki, sugrįžę namo“ Beatričės Vasaris- Kleizaitės menų galerijoje.

Birželio 2 d. šeštą kartą organizuojamas bėgimas „Bėgam už Marijampolę 2019“, kuris skirtas

Marijampolės vardo susigrąžinimo jubiliejui. Kasmet bėgimas už miestą auga, į jį atvyksta bėgikai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Bėgimo sporto entuziastai gali rinktis pusmaratonį – 21,098 km, 10 km arba 5 km distanciją. Таip pat bus rengiamas pėsčiųjų žygis bei 500 m. neįgaliųjų ir vaikų bėgimas. Šių metų naujiena- virtualus bėgimas, kuriame gali dalyvauti bet kurioje Pasaulio vietoje esantys bėgikai, norintys bėgti už Marijampolę.

CUKRINIAME FESTIVALYJE įspūdžių tikrai netrūks nei dideliems ir mažiems marijampoliečiams, nei gausiems miesto svečiams.

Gegužės 30 d., CUKRINIO FESTIVALIO išvakarėse, prasidės penktasis „Šv. Jurgio meno sezonas“, kuriame jo sumanytojas, operos solistas marijampolietis Edmundas Seilius rengia nuostabų muzikinių renginių virsmą, kuris tęsis iki birželio 30 d.

Maloniai kviečiame nepasididžiuoti ir drauge smagiai, saldžiais potyriais lydimi praleisti laiką Marijampolės miesto šventėje skambiu ir viliojančiu pavadinimu CUKRINIS FESTIVALIS, kuris, tikimasi, ateityje taps miesto „vizitine“ švente, kuria galėsime didžiuotis ir kuri teiks daug malonių akimirkų.

 Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE