Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė ruošiasi rudens šventei „Sūduvos kraitė 2019“

Marijampolė ruošiasi rudens šventei „Sūduvos kraitė 2019“

Jau ruošiamasi tradicinei derliaus šventei „Sūduvos kraitė 2019“, kurią šiais metais planuojama surengti spalio 5-ąją Marijampolės centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose.

Šventės organizavimo darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės mero pavaduotojo Artūro Visockio, rinkosi aptarti planuojamą šventės programą, buvo diskutuojama ir tariamasi, kaip padaryti šventę įdomią ir smagią. Marijampolės savivaldybė – žemdirbiškas kraštas, todėl tradicinė derliaus šventė „Sūduvos kraitė“ šiais metais  bus skirta Lietuvos ūkininkų sąjungos įkūrimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui.

„Tradicinės derliaus šventės „Sūduvos kraitė“ visada turtingos rudens derliaus gėrybių ir  grožybių muge, gausybė apdovanojimų, edukacinių užsiėmimų, geros muzikos ir puikios nuotaikos. „Sūduvos kraitė“ jau tapo žemdirbių, bendruomenių, marijampoliečių ir miesto svečių mėgstama ir laukiama švente, kurioje yra puiki proga susitikti, pabendrauti, pasidžiaugti mūsų krašto tradicijomis. Kviečiu visus burtis, ruoštis ir susitikti jau antrą dešimtmetį rengiamoje rudens šventėje”, – kviesdamas kartu kurti šventę, sako mero pavaduotojas A. Visockis.

Šventėje sūduvietiškai pasisvečiuoti kvies seniūnijų ir kitų bendruomenių svečiakiemiai. Džiugins savivaldybės ugdymo įstaigų sukurtos gėlių ir rudens grožybių ekspozicijos „Žydinti Marijampolė“, nuo 11 val. scenoje skambės mažųjų marijampoliečių dainos.

12 val. – šventės atidarymas: šventiniai sveikinimai, geriausių ūkininkų, žemės ūkio produkcijos augintojų ir gamintojų, kaimo tradicijų puoselėtojų, konkursų „Žydinti Marijampolė“ ir „Metų ūkis“ nugalėtojų apdovanojimai. Po iškilmių nuotaikingoje šventės kultūrinėje programoje gražiausias dainas, smagius šokius ir skambiausias melodijas dovanos Savivaldybės meno kolektyvai ir ypatingas šventės svečias – populiarusis atlikėjas Radžis.

Šventėje bus galima susipažinti su įstaigų ir organizacijų produkcijos, sukurtų darbų, rudens gėrybių parodomis, dalyvauti edukacijose. Stipriausių ir drąsiausių lauks Gaspadoriškos sportinės varžytuvės.

J. Basanavičiaus aikštėje nuo 10 val. šurmuliuos turtingas rudeninis prekymetis, kuriame bus galima įsigyti kulinarinio paveldo ir kaimiškų gėrybių, amatininkų dirbinių, gardumynų, sodinukų. kitų grožybių. Mugę organizuoja UAB „Jortema“ renginių organizatorius „MyFest“. Norinčiuosius prekiauti prašome kreiptis: https://www.myfest.lt/renginiai/suduvos-kraite-2019-marijampoleje/, mob. +370 636 97 350

Poezijos parke gyvūnų mylėtojų lauks dekoratyvinių paukščių ir naminių gyvūnų parodos, pasirodymai, konkursai bei kitos pramogos.

Šventės organizatoriai kviečia ruoštis tradicinei „Sūduvos kraitei 2019“, o turinčius iniciatyvų ir pasiūlymų renginiui rašyti el. paštu  komunikacija@marijampole.lt.

Prašome visus atvykti, nepasididžiuoti: smagiai pasibūsime, sūduvietiškai pabendrausime!

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite