Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje biblioteka suskaičiavo 95-erius gyvavimo metus

Marijampolėje biblioteka suskaičiavo 95-erius gyvavimo metus

 

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka šį rudenį suskaičiavo 95-erius veiklos metus. Lapkričio 17 d. bibliotekos parodų salėje surengtas jubiliejinis renginys, kurio metu buvo kūrybiškai apžvelgta bibliotekos istorija ir dabartinis vaidmuo. Šventiniame renginyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė ir savivaldybės administracijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Marijampolės kolegijos atstovai, kolegos iš kitų miestų bibliotekų, platus skaitytojų ratas. Jubiliejaus scenarijus ir vedimas buvo patikėtas aktorei Reditai Dominaitytei.

Šventės pradžioje bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė glaustai priminė bibliotekos įkūrimo ištakas ir raidą. Anot jos, Marijampolėje viešoji biblioteka, tiesa, tuo metu vadinta knygynu, 20 amžiaus pradžioje radosi iš poreikio. Ji buvo viena pirmesniųjų Lietuvoje, ir tai visai nenuostabu, nes Marijampolėje – garsioji gimnazija, o jos mokytojai, auklėtiniai buvo Lietuvos valstybės, mokslo ir kultūros kūrėjai. Ypatingai sunkus buvo sovietinis laikotarpis, kai biblioteka tapo ideologinės propagandos įrankiu. Bet ir tada išradingesnės bibliotekininkės, kaip pasakojo direktorė, sugebėdavo pasiūlyti iš po stalo knygą „iš gyvenimo“. Nepriklausomybės laikotarpis buvo veržlus ir intensyvus. Šiuo metu biblioteka yra šiuolaikiška, virtuali. Veikia LIBIS sistema, su partneriais iš Lenkijos Olštyno miesto įsteigtas Multicentras, Draugystės gatvėje iš bendro su Černiachovsko (Rusijos Federacija, Kaliningrado sr.) partneriais projekto įrengta moderni biblioteka šeimai, sukurtas originalus Marijampolės gatvių žinynas ir kt.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aušra Rutkauskienė dėkojo ištikimiausiems skaitytojams sakydama: „Jūs be knygų – niekas, mes be Jūsų – niekas“. Bibliotekos darbuotojos įteikė prisiminimui dovanėlę ilgamečių skaitytojų porai – Lionginui ir Aleksandrai Šepkams.

Sveikindama bibliotekos kolektyvą įstaigos jubiliejaus proga savivaldybės mero pavaduotoja I. Lunskienė linkėjo neprarasti skaitytojų prielankumo ir išreiškė viltį, kad biblioteka atsinaujins ir išoriškai. Mat rengiamas pastato rekonstrukcijos projektas, kurį reikės sėkmingai įgyvendinti.

Šventiniame renginyje skambėjo ištraukos iš literatūros, spektaklių epizodai, muzikiniai pasirodymai. Vieną gražiausių dovanų jubiliejui parengė patys bibliotekos darbuotojai. Jie sukūrė visą ekspoziciją kūrinių, kuriuose graviravimo technika atkartoti senosios Marijampolės gatvių vaizdai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės ir Danguolės Micutienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE