Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje bus įkurtas STEAM atviros prieigos centras

Marijampolėje bus įkurtas STEAM atviros prieigos centras

Marijampolės kolegijoje kaip atskiras struktūrinis padalinys bus įkurtas mokiniams pritaikytas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centras, vadinamas STEAM. Spalio 29 d. Marijampolės savivaldybės taryba pritarė bendradarbiavimo sutarčiai kuriant ir įveiklinant tokį centrą Marijampolės apskrities teritorijoje. Marijampolės kolegijos patalpose bus įrengtos trys modernios gamtos mokslų, mechatronikos (IT), kūrybiškumo ir medijų laboratorijos, kuriose viso Marijampolės regiono mokiniai turės progą dalyvauti įvairesnėse į techninius dalykus orientuotose formaliojo ir neformaliojo švietimo programose. Šiame interaktyviame mokslo centre vaikai galės iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti. Tikimasi, kad patraukli pirmoji pažintis padės jaunimui nuo mažens susidomėti šiais sudėtingais mokslais ir paskatins vėliau rinktis su jais susijusias studijas ir karjerą. STEAM centre taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją ir mokytojams. „Turime galvoti apie Sūduvos krašto ir visos Lietuvos pažangą globalioje rinkoje ir sudaryti sąlygas mūsų mokiniams būti konkurencingiems. Naujame centre jie galės ugdyti reikiamas kompetencijas pačiu patraukliausiu būdu – eksperimentuodami, atlikdami tyrimus“, – sakė Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda.

Centrui įkurti lėšų pagal projektą skiriama iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Savivaldybės taryba turi prisidėti prie atviros prieigos centro išlaikymo, todėl nuspręsta skirti kasmet po 50 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto. Centras turėtų pradėti veiklą nuo 2020 m. rugsėjo pradžios.

Panašūs interaktyvūs mokslo centrai turėtų atsirasti dešimtyje didesnių šalies miestų – 3 metodiniai ir 7 regioniniai. STEAM mokslo centrų kūrimas finansuojamas iš 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšų, Švietimo ir mokslo ministerija tam numačiusi iki 2019 m. vidurio skirti 6,9 mln. eurų. Regioninius centrus kuria savivaldybės, mokslo ir studijų institucijos, verslo įmonės ir kt.

Komunikacijos skyrius

Nuotrauka iš 2017 m. „Inovacijų savaitės” Marijampolėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE