Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje lankėsi Kolegijų vertinimo komisija

Marijampolėje lankėsi Kolegijų vertinimo komisija

 

Birželio 5 d. Marijampolės savivaldybės administracijoje apsilankė Kolegijų vertinimo komisija, vadovaujama švietimo ir mokslo viceministro Giedriaus Viliūno, kuri susitiko su Savivaldybės mere Irena Lunskiene, mero pavaduotoju Romualdu Makausku ir Administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu aptarti Marijampolės kolegijos ateities.

G. Viliūnas pristatė šiuo metu vykstančią Lietuvos kolegijų tinklo peržiūrą, iš Savivaldybės vadovų tikėdamasis atviro ir dalykiško pokalbio šiuo klausimu. Pirminiais komisijos duomenimis, Marijampolės kolegija šiuo metu yra viena mažiausią studentų skaičių Lietuvoje turinti kolegija, todėl, neperžiūrėjus studijų programų krypčių, mokslo kokybė gali nukentėti.

I. Lunskienė akcentavo, kad Marijampolės kolegija šiame regione yra vienintelė aukštoji mokykla. Jos išsaugojimas yra svarbus ženklas tiek besirengiančiam studijuoti jaunimui, tiek verslo srities atstovams, jog Marijampolė yra pasirengusi užtikrinti aukštojo mokslo absolventus, atsižvelgdama į nuolat didėjančias regiono perspektyvas, ypač verslo srityje.

R. Makauskas išskyrė stipriąją Marijampolės kolegijos pusę – socialinių darbuotojų parengimą, kurių poreikis nuolat auga senėjančioje visuomenėje bei vardijo įmones, kurioms besiplečiant reikia kvalifikuotų specialistų. K. Podolskis akcentavo, kad regiono centre esanti aukštoji mokykla – geras ženklas čia besikuriantiems investuotojams, o Marijampolės regiono verslo plėtra reikalauja kvalifikuotos darbo jėgos nuolatinio papildymo, atsinaujinimo, kvalifikacijos įgijimo ir perkvalifikavimo galimybių, kurias gali suteikti kolegija.

Komisijos nariai pritarė aukštųjų mokyklų, kaip intelekto židinių, regionų centruose svarbą, tačiau pabrėžė, kad būtina peržiūrėti studijų programas, išsigryninti, kurios yra reikalingos būtent Marijampolės regionui, glaudžiai bendradarbiaujant tiek savivaldai, tiek kolegijos bendruomenei, tiek verslui ir kitiems partneriams.

Kolegijų vertinimo komisija, po šiandien suplanuotų susitikimų su Kolegijos tarybos ir akademinės tarybos nariais, bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovais, dar kartą išanalizuos lūkesčius bei iššūkius ir pateiks siūlymus dėl aukštojo mokslo gerinimo ir Marijampolės kolegijos perspektyvų Marijampolėje.

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE