Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje Moldovos ir Rumunijos dalininkų parodą atidarė ambasadorius

Marijampolėje Moldovos ir Rumunijos dalininkų parodą atidarė ambasadorius

 

Jau ne pirmą kartą Marijampolėje veikianti viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“ pristato marijampoliečiams kitų šalių meno ir tradicijų projektus. Šįkart Marijampolės gyventojai ir svečiai turi progą iš arčiau susipažinti su Moldovos ir Rumunijos dailininkų kūryba viešbučio „Mercure Marijampolė“ fojė. Rugpjūčio 19 dieną minėtų darbų parodą „Vilnius menininkų akimis“ atidarė į Sūduvos sostinę specialiai atvykęs Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Valeriu Frija.

Prieš parodos atidarymą aukštas svečias, lydimas Moldovos garbės konsulo Lietuvoje Martyno Urbaičio, vieno iš įmonių grupės „Arvi“ savininkų, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ vadovo Andriaus Jasinskio, o taip pat ir buvusio ambasadoriaus Ukrainoje Algirdo Kumžos, aplankė Marijampolės savivaldybės merą Vidmantą Brazį. Su Moldovos pasiuntiniu Lietuvoje meras aptarė galimybes plėsti kultūros ir sporto mainus. Moldovos ambasadorius V. Frija sakė, kad seniai norėjo aplankyti Marijampolės miestą, kuriame yra jo šalies garbės konsulas. „Jūsų miestas, nors ir mažas, bet turi daug pliusų“, – teigė jis susitikime su savivaldybės vadovu. jam padarė įspūdį tai, kad stambios pramonės įmonės nebuvo sugriautos, kaip tai atsitiko daugelyje postsovietinių šalių. Jis džiaugėsi, kad Lietuva stipriai palaiko Moldovos integraciją į Europą ir gina jos interesus. „Abi šalys turi savo produkciją. Jūs šiaurėje – mes pietuose, tad konkuruoti nereikia“, – teigė V. Frija. Jis kvietė marijampoliečius atvažiuoti į dabartinę Moldovą, o pats pradeda galvoti apie savo šalies meno kolektyvų pasirodymus čia, Lietuvoje.

Marijampolės savivaldybės meras V. Brazys padėkojo svečiui už galimybę pamatyti jų šalies menininkų kūrybą ir tuo pačiu pasidžiaugė viešosios įstaigos ir jos vadovo A. Jasinskio įvairiapuse sėkminga veikla.

Minėta paroda viešbučio fojė bus eksponuojama iki 2016 m. rugsėjo 2 d. Parodos kuratorė dailininkė iš Vilniaus Lena Chvičija pasakojo, kad moldavai ir rumunai turi savitą tapybos mokyklą, kuri įdomi mūsų šalies kūrėjams. Parodoje eksponuojami tėvo ir sūnaus Vladimiro ir Vadimo Palamarcuk, Gheorghe Țărnă ir rumunų Alexandros Baciu, Răzvan Mihalcea, Danielos Vîrlan darbai.

Prieš kelerius metus „JuozasArt“ galerija ir Europa City viešbutis, kuriems vadovauja tapytojas Juozas Pranckevičius, ėmėsi kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvos – „Vilnius menininkų akimis“. Šio projekto tikslas – pritraukti į Vilnių menininkus iš įvairių šalių, siekiant pamatyti, kaip mūsų kultūrinis kontekstas juos veikia, kaip jį interpretuoja savas dailės tradicijas turintys dailininkai. Projektas tapo tradiciniu, ir štai jau ketvirti metai iš eilės skirtingo formato renginiai pristato mūsų sostinę Europos šalių dailininkams, o lietuvius supažindina su kviestinių svečių dailės tradicijomis.

Pirmasis projekto renginys vyko 2013 metais, buvo surengtas Sankt Peterburgo (Rusija) dailininkų pleneras. 2014 metais į Vilnių buvo pakviesti Serbijos ir Juodkalnijos menininkai. Trečiasis projekto renginys Vilniaus žiūrovams pristatė „Šiuolaikinį olandų peizažą“. Tai buvo bene didžiausia Lietuvoje pristatyta Nyderlandų tapybos kolekcija. Šiemet nuspręsta kultūrinius ryšius užmegzti su Moldovos bei Rumunijos dailininkais.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE