Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – rumunų kultūros proveržis!

Marijampolėje – rumunų kultūros proveržis!

 

Šiandien, rugsėjo 18 d., 17 val. Marijampolės kultūros centre koncertuos folkloro ansamblis „Barzava“ iš Rumunijos Resitos (Rešica) miesto.

Ansamblis įkurtas 2011 metais Resitos miesto mero Mihai Stepanescu (Stepanesku) iniciatyva siekiant įamžinti ir išsaugoti ateities kartoms tradicinių rumunų liaudies šokių originalumą. Kolektyvą sudaro 50 žmonių: šokėjai, solistai ir orkestras. Programoje – šokiai, dainos ir muzika iš Rumunijos Banat, Munte, Oltenija, Oas regionų. Ansamblio dalyvių koncertiniai rūbai – autentiški kostiumai, stilistiškai atspindintys rumunų liaudies nacionalinius bruožus. 

Ansambliui vadovauja Maria Aghescu ir Doina Cristea, meno vadovai – žinomas Rumunijoje choreografų duetas Brandusa Duša ir Nikolajus Laita Stanescu.

Rugsėjo 18 d. Kultūros centro fojė taip pat bus atidaryta garsaus rumunų karikatūristo Ștefan Popa-Popa’s karikatūrų paroda. Tai vienas garsiausių šių laikų pasaulio karikatūristų. Parodoje bus pristatyta daugiau nei 50 šaržų, kuriuose pamatysime, kaip garsiausius Lietuvos politikus ir kultūros veikėjus mato ir vaizduoja šmaikšti meistro akis ir ranka.

Kvietimas _KARIKATŪRŲ PARODALietuvoje iki šiol menkai žinomas šaržų karaliumi tituluojamas menininkas gerai žinomas, pažįstamas pasaulio politikos, sporto, pop kultūros elitui. Jo šaržų galerijoje – daugiau nei 200 valstybių bei vyriausybių vadovai, tarp jų – ir Lietuvos prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir kiti žinomi šalies žmonės.

Gineso rekordų knygoje Ștefan Popa-Popa’s buvo pripažintas greičiausiu pasaulyje karikatūristu, jis sugeba per valandą nupiešti 131 karikatūrą. Menininkas yra Rumunijos profesionalių karikatūristų asociacijos garbės prezidentas. Arad mieste jis įsteigė pirmąjį Rumunijoje Karikatūrų muziejų. Buvo oficialus karikatūristas Atlantos olimpiadoje 1996 metais. Gegužės 7 d. karikatūristo S. Popa-Popa’s paroda buvo pristatyta Vilniuje, Taikomosios dailės galerijoje. Menininkui buvo įteiktas M. K. Čiurlionio fondo įsteigtas garbingas apdovanojimas  – „M. K. Čiurlionio taurė REX”.

Rumunijos kultūros pristatymo Marijampolėje iniciatorius – nepaprastasis ir įgaliotasis Rumunijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Dan Adrian Balanescu. Pirmasis ambasadoriaus vizitas Marijampolėje vyko gegužės mėnesį, kurio metu ir užmegzti kontaktai dėl bendradarbiavimo su Resitos (Rešicos) miestu. Šiuo metu jau pasirašyti Resitos ir Marijampolės savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolai, kuriuose numatytas ryšių plėtojimas ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo, sporto ir socialinių paslaugų srityse.

Viešųjų ryšių tarnyba

Nuotrauka iš „Barzava“ ansamblio archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE