Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje savaitgalį griaudėjo seni motociklai

Marijampolėje savaitgalį griaudėjo seni motociklai

 

Istorinių motociklų savininkus ir senovinės technikos mėgėjus „Senų vežimų klubas“, Biržų senovinės technikos klubas „Ekipažas” ir asociacija „Senasis motociklas” liepos paskutinį savaitgalį subūrė į Marijampolę, į senų istorinių motociklų sąskrydį-ralį. Į renginį sugužėjo apie pusšimtis autentiškų, be akivaizdžių perdirbimų įvairių modelių motociklų.

Ralio pradžioje senoviniais motociklais dalyviai pasivažinėjo po Marijampolės gatves ir išsirikiavo J. Basanavičiaus aikštėje prie paminklo „Tautai ir Kalbai”. Čia juos pasitiko miesto šeimininkas Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, mero pavaduotoja Irena Lunskienė, administracijos direktorius Sigitas Valančius. Į renginį atvyko ir legendinis lenktynininkas, šios kadencijos Seimo narys Stasys Brundza. O Seimo narys Albinas Mitrulevičius pats ryžosi sėsti už motociklo „Iž“ vairo ir dalyvauti ralyje.

Sustatytus ekspozicijai senuosius istorinius motociklus miesto gyventojai galėjo apžiūrėti ir įvertinti. Ypatingo dėmesio sulaukė 1949 m. pagamintas „Iž 350“ markės motociklas ir jo savininkas vilnietis Vidmantas Kundrotas, pasipuošęs atitinkama to laikotarpio apranga. Jis pasakojo, kad dabar taip atrodantį motociklą per trejetą metų sukonstravęs iš surūdijusių detalių, rastų įvairiuose pašaliuose. Anot jo, motociklo vertė siekia 5 tūkstančius eurų, bet jis net negalvoja apie pardavimą. Į senos technikos pomėgį jis įtraukė ir artimus žmones.

Vėliau sąskrydžio dalyviai turėjo progą aplankyti įžymiausias Marijampolės miesto ir jo apylinkių vietas, susipažinti su vietos batalione saugomu kultūriniu istoriniu paveldu.

Vakarais svečius, senų motociklų savininkus ir ekipų narius, šiltai priėmė Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ vadovė Ona Miliauskienė. Čia atvykusieji iš visos Lietuvos galėjo pajausti Sūduvos (Suvalkijos) regiono etnografinę dvasią, paragauti krašto virtuvės gaminių.

Sąskrydžio-ralio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti įvairiose nominacijose.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės ir Birutės Kurtinaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Marijampolėje savaitgalį griaudėjo seni motociklai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE